Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wężyk od wody


ryq

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebuję pilnie pomocy z odnalezieniem kodu wężyka. Poszedł mi dzisiaj i zaczął wyciekać płyn. Wężyk idzie od bloku silnika, aż pod pompę Vacum. Zdaje się, że usterka dosyć częsta - z Vacum podcieka paliwo i rozpuszcza powoli wężyk. Jeżeli potrzeba, mogę zrobić zdjęcie i dorzucić. Dzięki za pomoc!:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer wężyka to 038 121 473, jest to wężyk odpowietrzający głowice. Swoją drogą też mi kapało z tego wężyka ale kupiłem w motoryzacyjnym taki sam na metry (10 zł za mb) plus dwie opaski, dopasowałem długość, poskładałem, zalałem płynem i tak już 3 miesiące jeżdżę, nawet w największe upały. Puściłem go trochę inaczej jak orginał, nie pod vacupompą bo tam mu jest za gorąco do trójnika pod nim i pompy vacu/paliwowej nad nim. U mnie idzie on prosto i omija to wszystko dookoła, musiał być nieco dłuższy. Założyłem też te gumowe tulejki z orginału tak by nie dotykał on bezpośrednio głowicy. Zauważyłem że u mnie też był on tłusty jakby od paliwa, ale myślę, że to nie paliwo tylko jakieś wyjście z vacupompy ( mogę się mylić). pompa ssie powietrze z wspomagania a jak ssie to musi mieć gdzieś wyjście, w przewodzie do wspomagania hamulców było trochę oleju. Pompa paliwowa musiała by być wymyta od paliwa, diesel ma właściwości myjące, a u mnie była sucha, tylko pod nią było tłusto. Proszę kolegów o opinie co do tej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...