Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn Petrygo Q


fireman82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem awarię na trasie i wywaliło cały płyn chłodniczy. Po odstawieniu do najbliższego mechaniora okazało się, że pompa wody powiedziała papa:facepalm:, no więc wymiana pompy i wlano mi płyn Petrygo (niebieski). Pytanie czy nadaje się? bo gdzieś wyczytałem, że Petrygo to G11 a ja mam na zbiorniczku G12:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz jeździć do następnej wymiany, wtedy wlej G12+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno, już po kilku dniach jeżdżenia płyn zrobił się bardzo mętny, bardziej zielonkawy a Petrygo to klarowny niebieski, to oznacza że coś jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, być może, że trochę starego płynu zostało w układzie i teraz zmieszał się z nowym, dlatego ma taki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, być może, że trochę starego płynu zostało w układzie i teraz zmieszał się z nowym, dlatego ma taki kolor.

No to spoko, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje koncentrat g12 i bańka wody destylowanej? roboty tez 15 minut

wylej to petrygo i wlej taki płyn jaki ma być, jakby było wszystko jedno to by nie było informacji na zbiorniczku jaki płyn masz lać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest żadna roznica jaki płyn . co petrygo auto będzie piło?? czy wyrzucalo??? raczej nie. a nawet co niektórzy leja kranowe i tez jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bardziej żrącego i agresywnego płynu do chłodnic niż Petrygo-do jelcza stara i żuka nadaje się idealnie ale do nowszych aut :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak chce, ja bym wymienił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można lać czego popadnie ponieważ są płyny o różnej specyfikacji. W Audi ważne jest aby płyn był do chłodnic aluminiowych. Dwa słabej firmy płyn nie zapobiega przed powstawaniem kamienia a potem się dziwią ludzie ze termostaty padają. Trzy to dobry płyn poza tym że nie zamarza w zimie to nie gotuje się jak woda przy 100 stopniach tylko w okolicach 120.Dzieki temu nie wysadzana nam w kosmos układu. Polecam 3 butelki Febi G12 czerwonego bo na zasadzie jakość cena Ok plus reszta wody destylowanej która jest tania w 5 baniakach. Wierzcie na słowo bo mam żonę laborantkę.

Wysłane z mojego C1605 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bardziej żrącego i agresywnego płynu do chłodnic niż Petrygo-do jelcza stara i żuka nadaje się idealnie ale do nowszych aut :facepalm:

Niedawno gadałem z kumplem, który pracuje w ASO Audi, Volkswagen, Skoda, Seat i zapytałem właśnie o płyn chłodniczy, jaki zalewają przy przeglądach okresowych klientom i on mi na to, że leją Borygo i Pertygo... Ciekawe co mówią klientom :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic po prostu najtańszy a ludzie nie wynikają. Myślą ze serwis leje to wie co a oni maja droższy na lewo do pchniecia. ;-)

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...