Skocz do zawartości
IGNOROWANY

- Problem z wbiciem 5 biegu skrzynia CPD -


YaBoLeK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Gorąco!

Bardzo proszę o pomoc w moim problemie.

Tydzień temu jadąc z Kłodzka do Wrocławia praktycznie całą trasę przejechałem na 5 biegu. Dojechałem na miejsce, załatwiłem co trzeba i po jakiejś godzinie nastąpił mój powrót. Na AOW stwierdziłem brak 5 biegu- kilka razu próbowałem go wbić i z pozycji luz, z 4, z 3 - bezskutecznie. Odczucie jest takiej jakby się chciało wbić wsteczny bez wciśnięcia gałki - tzn. idzie w prawo ale do góry nie. Zjechałem na którymś zjeździe- sprawdziłem, że na wyłączonym silniku sytuacja jest identyczna. Trudno- ciesząc się, ze mam resztę biegów wróciłem do domu mając nadzieje, że przejdzie...

Audi z 95, najechane 268k km. Do tej pory nie miałem problemów ze skrzynią.

Oddałem auto do mechaników z nadzieją, że może wystarczy regulacja lewarka- wczoraj dostałem info, że ten jest ok i będą patrzeć głębiej (poduchy tez ok, skrzynia siedzi ładnie).

Proszę Was o jakieś porady- może ktoś miał podobny problem i jakoś sobie poradził - zakombinował coś :)

To główny problem- druga sprawa równie ważna- jakby trzeba było coś głębiej dłubać - czy dało by radę zamontować dłuższą skrzynie biegów do tej taczki?

Jakaś od Diesla czy coś, albo chociaż dać dłuższą 5. Za bardzo nie chcę marudzić, bo autko faktycznie fajnie jedzie na 5 powyżej 100-110 i nie trzeba redukować żeby wyprzedzać (obroty przy 70 2k, 105 3k, 140 4k itd), ale jak już trzeba było by zmieniać skrzynie to proszę o porady, bo jak już działać to dobrze.

dziękuję, pozdrawiam

YaBoLeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...