Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odwrotnie założony filtr przeciwpyłkowy - konsekwencje


VicVega

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

rok temu oddałem auto na odgrzybianie i sprawdzenie klimy. Zostawiłem wtedy mechanikom również filtr przeciwpyłkowy z węglem aktywnym. Dzisiaj poszedłem sprawdzić w jakim jest stanie, bo będę zamawiał inne filtry na wymianę oleju. Okazało się, że specjaliści od klimy z renomowanego zakładu włożyli filtr odwrotnie, tzn. niezgodnie z przepływem powietrza, strzałeczkami do góry. Obejrzałem filtr i od spodu zaczął się już rwać, w poniedziałek kupię nowy i wymienię od razu, ale martwi mnie teraz jakie mogą być konsekwencje złego założenia filtra. Czy ktoś ma może wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko działa nie masz się czym przejmować. Chyba ze jakiś wielki kawałek wpadł to może klapy poblokować.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Coś tam zaczęło wyć lekko ostatnio przy włączonych nawiewach, ale może to efekt rozpadającego się filtra. Drobne kawałeczki poodpadały w jednym miejscu. A jaki mogło mieć to wpływ na samo filtrowanie powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero wpływu. Węgiel jest w tych filtrach tylko po to aby wyłapywać zapachy i to robi bez znaczenie z której strony przepływa powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to po co w ogóle są te strzałki oznaczające kierunek przepływu powietrza i zwracanie uwagi, którą stroną zakładać filtr? Teraz kupiłem sobie taki zwykły, papierowy i absolutnie nie widzę różnicy między jedną a drugą stroną. W tym węglowym jeszcze tak, ale tutaj już nie, a strzałki też są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...