Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI - jaki typ?


audib8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam że tak podpinam się pod post, lecz wszędzie już szukałem jaki mam rodzaj mmi i nic nie znalazłem a nie chciałbym zakładać nowego postu.

Zdj_cie0219.jpg

Dodam tylko, że jak włączam to nie pokazuje mi się standardowe logo Audi MMI tylko napis "Audi infotainment System". Pozdrawiam i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc. :wink:

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

Witam i z góry przepraszam że tak podpinam się pod post, lecz wszędzie już szukałem jaki mam rodzaj mmi i nic nie znalazłem a nie chciałbym zakładać nowego postu.

Zdj_cie0219.jpg

Dodam tylko, że jak włączam to nie pokazuje mi się standardowe logo Audi MMI tylko napis "Audi infotainment System". Pozdrawiam i z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc. :wink: PS: Mam Audi b8 2009r. :wink:

---------- Post dopisany at 15:24 ---------- Poprzedni post napisany at 15:22 ----------

Oj..kurcze. Przepraszam za podwójny post. chciałem edytować a coś mi nie wyszło :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o nawigacji mogę zapomnieć czy istnieje możliwość dołożenia? A i jeszcze jedno pytanko dobry człowieku czy przycisk SAT jest od TV? Bo spis kanałów jest jak na Radiu FM ale nie poza tym:confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci Dobry Człowieku :hi:. Mam pytanie czy orientujesz się może czy jest na tym forum temat lub osoba która mogłaby mi pomóc w przeróbce do Navi..jakiejkolwiek, lecz oryginalnej..? Z góry Dziękuje i Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy :) . Znalazłem już instrukcje, jak sprawdzić wersje, ale to co widzę u mnie nie do końca pokazuje wersje i nie widzę numeru linii SW. Wcisnąłem CAR -> SETUP -> SETTINGS. Chyba, ze nadal coś źle wciskam. Zanim wcisnę Settings pokazuje mi się info, ze nie ma dalszych ustawień dla tego menu.

MMI_wersja.jpg

MMI2.jpg

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:04 ----------

ok, trochę poczytałem na forum a6 i wygląda na to, ze mam MMI 3G LOW... Możecie to potwierdzić? Rozumiem, że aby odblokować menu serwisowe będę potrzebował jakiegoś softu. Coś czytałem o VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby załozyc MMI trzeba troszke kasy wydać :kwasny:

Już się zorientowałem w tym temacie troszkę i fakt trochę sianka jest..ale wiem że warto bo robiłem Ojcu w B7 RNS-E i niebo do ziemi:wink:

A mam pytanie, ponieważ wszędzie na allegro jest cały komplet:

A4_B8_mmi_3g.jpg

Czy ten wyświetlacz jet potrzebny? Czy wystarczy kodowanie obecnego Audi infotainment System? I może wiedziałbyś co to za 2 sterowniki po prawej stronie do góry? Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany jest wszystko wraz z instalacją pod swiatłowód . Po prawej to Tuner radiowy oraz Tuner TV (ktory nie bedzie działał u nas w PL )

Jesli cie interesuje to mam na sprzedaz zestaw MMI 3G :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że Tune radiowy też wymieniam i nie może być ten który mam? A no tak..napisałeś że wszystko:facepalm::wink:..a światłowód prowadzę do tyłu samochodu? Bo tam jest Moduł Komfortu. Panel tuner wyświetlacz i "Audi Multimedia" plus światłowód to wszystko wystarczy podłączyć i będzie działało? Plus kodowanie oczywiście:wink:. Ale pytaniami zasypuje:grin:. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do KOMFORTU nic nie ciągniesz (idzie po CAN)

Co do kodowanie to zapomnij o jakimś VCDS bo tam nic nie ma w podpowiedziach , trzeba mieć lepszy sprzęt :wink:

Do wymiany jest wszystko :

- ekran (monitor ) dodatkowo specjalny kabel idący do czytnika

- Czytnik 5F

- Panel sterujący koło lewarka pod 3G (z małym joystikiem)

- Tuner radiowy wraz z mocowaniem

- Sterownik GATEWAY pod MOST (swiatłowód )

- antena pod NAVI (plus okablowanie i wtyku FAKRA)

- Ramka wokół ekranu pod 3G

- okablowanie swiatłowodowe

- instalacja elektryczna (trzeba ciagnąc całe wiazki z przodu do Tunera radiowego)

- instalacja pod wzmacniacz jak mamy :wink:

- qpe pinów i wtyk

Na koniec ASO i odblokowanie CP 200-400 PLN

To nie takie hop siup jak się pisze :decayed:

Firmy biora za przerobkę od 1300-1500 PLN , gotowe wiązki robia cos za 1000-1200 PLN , graty kupisz (w zalezniosci jak sie trafią ) 3800-4500 PLN

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj..:shock3::slina:..no to faktycznie nie takie hop siup:confused4:..muszę sobie to przekalkulować i się porządnie zastanowić. A czy do mojej bez navi zadziałają parktroniki? Ponieważ mam cały komplet do mojej ale na forum są same opisy pod navi i teraz to już sam zgłupiałem:confused4:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Podziękowania za pomoc Dobry Człowieku ! :hi: Na razie zajmę się samymi parktronikami a do navi się odezwę jakbym się zdecydował:wink: Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...