Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z olejem


Plastiq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem z moim audikiem . Jak to na wakacje wyjechałem nad polskie morze, przed startem sprawdziłem olej, była 1 kreska do max. Zrobiłem 500+ km . Samochód postał sobie 4 dni. Gdy czas było wracać odpalam auto a tam kontrolka od oleju się zapaliła . Poziom oleju ledwo zahaczył bagnet. Żadnych wycieków, plam na asfalcie , samochód równo stał. Kupiłem olej i dolałem około 0,5. Na bagnecie było wtedy pomiędzy minimum a max . Gdy wróciłem do domu samochód postał 1 dzień, sprawdziłem znowu stan i teraz zdziwko poziom oleju przekroczył max o_O ! Dodam ze nie ubyło mi nic płynu chłodniczego .

Ktoś wie co się stało i co jest tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Ci sie zawiesil olej w glowicy

---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ----------

nie wiem dokladnie jak wedruje olej po silniku ale czytalem cos kiedys o tym ze syf mogl Ci pozapychac kanaly i z glowicy wszystko nie splywa spowrotem

na jakim oleju jezdzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie zima miałem syf po mobilu super 2000 10w40 , maź pod korkiem, dla przepłukania tego syfu zmieniłem filtry i zalałem elfa . Zrobiłem tak z 1000 km i znowu zmieniłem filtry i zalałem Castrol Magnatec 10w40 . Silnik był już czysty ale od tamtej pory się tak dzieje ze muszę ciągle dolewać olej. A ostatnio tak jak wyżej napisałem miałem powrót oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś na gownianym oleju i zmieniłeś na jeszcze bardziej gowniany a w sumie na najbardziej syfiasty jaki może być, też na nim jeździłem to syf nie samowity , wpierdalal ponad 0.5 l na 1000 km, płukanka i x-cess 5w40 i branie oleju jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dzięki za info w następnym tygodniu zdejmą mi gips to się za to wezmę i zrobię tak jak mówisz . Oby tylko uszczelek nie wywiało przez płukankę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos juz 10 tyś zaraz będzie po plukance i na 5w40 i suchy jak pieprz silnik a w zimę jak łagodnie startuje

Bo zozszczelnienie to jest mit rodem z prlu dalej wygłaszany przez starych taryfiarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel tez robił płukankę i chwalił i nic się mu nie rozszczelniło a zrobił już kolo 50 tys :) także w następnym tygodniu działam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...