Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator B7


xcentriq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akumulator mi padł takowy był założony prawdopodobnie od nowości MOLL 760A 95Ah P+

o4fm.jpg

Teraz trzy pytania, gdy szukałem zamienników znalazłem:

1. Bosch S5 12V 100Ah 830A (0.092.S50.130) (P+) cena około 480 zł

2. Moll M3+K2 95Ah 800A (83095) (P+) cena około 580 zł

Który brać ?, może inny ?

Czy jak odłączę go od prądu to potrzebny mi będzie serwis do uruchomienia auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie padł dokładnie ten sam Moll z pierwszego montażu dwa miesiące temu.

Kupiłem Centre Plus 95Ah i póki co jestem zadowolony. Dopiero po pierwszej zimie będzie można coś więcej powiedzieć. Te nowe Molle podobno już odbiegają sporo jakościowo od tych z pierwszego montażu. Aktualnie vag pakuje na pierwszy montaż Vartę. Wybieraj najlepiej pomiędzy Varta/Bosch lub Centra/Exide bo to te same aku w innych opakowaniach. Jeśli nie masz dołożonych dodatkowych poza standardem prądożernych odbiorników to pakuj zgodnie z zaleceniem 95Ah bo to wystarcza w zupełności.

Jeśli zdecydujesz się na Centrę/Exide to tylko rurkę odpowietrzającą trzeba przerobić jeśli chcesz ją mieć zamontowaną na nowym aku bo ta z ori instalacji jest grubsza.

Spokojnie wyciągasz stary aku i wkładasz nowy bez obaw. Radio jeśli ori w samochodzie to też o pin nie pyta. Data i godzina powinna ustawić się samoczynnie jeśli masz antenę w tylnym zderzaku i palemkę w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na Centrę/Exide to tylko rurkę odpowietrzającą trzeba przerobić jeśli chcesz ją mieć zamontowaną na nowym aku bo ta z ori instalacji jest grubsza.

Można także dopytać sprzedawcę, czy nie ma samych kolanek ( takie w kształcie litery L ) do odprowadzania gazów, wtedy wystarczy w aku wpiąć to kolanko i do tego kolanka oryginalny wężyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na Centrę/Exide to tylko rurkę odpowietrzającą trzeba przerobić jeśli chcesz ją mieć zamontowaną na nowym aku bo ta z ori instalacji jest grubsza.

Można także dopytać sprzedawcę, czy nie ma samych kolanek ( takie w kształcie litery L ) do odprowadzania gazów, wtedy wystarczy w aku wpiąć to kolanko i do tego kolanka oryginalny wężyk.

Jak ktoś ma odrobinę chęci i zdolności manualnych to sobie takie kolanko sam dorobi w 5 minut:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...