Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak potwierdzenia zamkniecia samochodu lampa lewy tył.


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! tak jak w temacie mam problem z potwierdzeniem zamkniecia samochodu na tylnej lewej lampie nie mruga. Kierunkowskaz jest normalnie i jak otwieram auto z pilota działa mrugniecie tylko przy zamykaniu nie ma tego potwierdzenia. na vagu błędów brak.

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

Przed chwila patrzyłem i sie zapaliło przy zamykaniu czyli raz sie zapala a raz nie. :facepalm:

---------- Post dopisany 20-08-2013 at 15:11 ---------- Poprzedni post napisany 17-08-2013 at 21:48 ----------

Ostatnio zauważyłem że cała lewa strona fiksuje i się nie zapalaja. Od czego zacząć. Jest jakiś bezpiecznik od centralki?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! tak jak w temacie mam problem z potwierdzeniem zamkniecia samochodu na tylnej lewej lampie nie mruga. Kierunkowskaz jest normalnie i jak otwieram auto z pilota działa mrugniecie tylko przy zamykaniu nie ma tego potwierdzenia. na vagu błędów brak.

---------- Post dopisany at 21:48 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

Przed chwila patrzyłem i sie zapaliło przy zamykaniu czyli raz sie zapala a raz nie. :facepalm:

---------- Post dopisany 20-08-2013 at 15:11 ---------- Poprzedni post napisany 17-08-2013 at 21:48 ----------

Ostatnio zauważyłem że cała lewa strona fiksuje i się nie zapalaja. Od czego zacząć. Jest jakiś bezpiecznik od centralki?

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Wygląda na to, że trzeba sprawdzić połączenia - zacznij od tylnych świateł oczyszczając kontakty (może być rysik z włókna szklanego) lub coś do czyszczenia kontaktów - spirytus albo jakiś środek Kontakt Chemia PCC Kontakt itp. (nie wiem czy nie pomyliłem nazwy). Wyczyść styki lamp tylnych obu i z przodu kierunków.

Być może gdzieś "gubi" masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to być przekaznik awaryjnych? Bo kierunkowskazy działają normalnie

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to być przekaznik awaryjnych? Bo kierunkowskazy działają normalnie

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Tutaj w wątku opisałem typowe objawy uszkodzonych przekaźników w przerywaczu: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/b5-all-03-99r-naprawa-przerywacza-kierunkowskazow-faq-283931

Jeśli włączysz światła awaryjne i coś jest nie tak jak trzeba to jak najbardziej może być to uszkodzony przerywacz (być może właśnie przekaźnik w przerywaczu tyle, że ten większy). Mały przekaźnik jest dla kierunków (załączasz jedną stronę dlatego jest mniejszy o połowę od drugiego przekaźnika bo płynie przez niego po załączeniu mniejszy prąd) Ten drugi jest 2 razy większy bo załączasz wszystkie migacze na raz.

Przeczytaj i odpowiesz pewnie sobie sam czy to może być to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to jest to bo awaryjne fiksuja a kierunki normalnie działają. Dzisiaj rozbiore i zobaczę może coś nie styka psikne kontaktem może coś pomoże.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to jest to bo awaryjne fiksuja a kierunki normalnie działają. Dzisiaj rozbiore i zobaczę może coś nie styka psikne kontaktem może coś pomoże.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

Jeśli przekaźniki są takie, które opisałem w wątku - nic nie wyczyścisz - tylko wymiana. U mnie w 2000r z grudnia były już nowe przekaźniki. W takim samym marcowym modelu spotkałem jeszcze starsze, otwarte, które można wyczyścić. Gdybyś szukał przekaźnika z ciekawości sprawdziłem - są podobne dostępne na Allegro: 12V/25A HFKA/012-2ZST G8ND G8NW PRZEKAŻNIK / 9469 (3428717692) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Polecam przed robotą zabezpieczyć się zakupem dodatkowym w postaci odsysacza cyny np. tutaj: Odsysacze - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (może ten sam sprzedawca będzie miał jeśli prowadzi sklep elektroniczny?) oraz plecionkę do odsysania (przydaje się). Cenowo się nie wykosztujesz a zrobisz to z przyjemnością :-)

PS: Jak zamierzasz wykorzystać nie raz odsysacz to polecam te z wymiennymi końcówkami - trochę dłużej posłużą :-)

Napisz jak już zrobisz czy pomogło.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsysacz do cyny mam ale pojadę do znajomego elektronika to może będzie miał te części ;-)

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4

---------- Post dopisany at 17:07 ---------- Poprzedni post napisany at 15:27 ----------

Zrobione. jednak miałem ten przerywacz który dało sie naprawic przez odgiecie blaszki i teraz smiga i wszystkie kierunki swieca :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...