Skocz do zawartości
IGNOROWANY

00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground


KrzysiekA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum,mam taki problem jak w temacie 00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground .Klime nabiłem dziś i nadal nie działa.Mechanicy powiedzieli że mam się udać do elektryka :/ trochę mnie to zdziwiło zapytałem się czy maszyna wskazuje szczelność klimy odp że tak z tym problem że teraz się doczytałem że przed lifty nie da się sprawdzić bo jest jakiś zaworek na skraplaczu więc maszyna nie wykaże czy szczelna czy nie.

Więc mam pytanie czy ktoś już miał taki problem i go rozwiązał,dodam że sprawdzałem wtyczkę przy chłodnicy widać że jest podłączona(dostęp okropny)czy lepiej by było zdjąć lampę i sprawdzić styki??dziękuję za wszystkie pomocne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj dokladnie caly kabel. Mialem podobna sytuacje gdzie kabel jakims sposobem spadl z uchwytow i pasek klinowy mi go zezarl. Wiec albo sie przytarl gdzies albo ktos niechcacy go rozlaczyl/uszkodzil. Mozliwe tez ze styki zasniedzialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć byłem u mechanika powiedział że mam sprężarke walnięta(rozszczelnioną)są ślady czynnika z barwnikiem.zakupiona nowa :)lecz czeka na zamontowanie i nie wiem czy ją zamontować teraz czy na wiosne i tylko się użerać z przekręcaniem jej co jakiś czas ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem twojej sprezarki wiec nie neguje, moze to byc prawda. Jednak blad ten wskazuje ze jest przerwa w obwodzie do F129 czyli czujnika wysokiego cisnienia a co za tym idzie mimo wszystko sprawdz kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzialem twojej sprezarki wiec nie neguje, moze to byc prawda. Jednak blad ten wskazuje ze jest przerwa w obwodzie do F129 czyli czujnika wysokiego cisnienia a co za tym idzie mimo wszystko sprawdz kable.

Wymieniłem sprężarkę,miała ślady nieszczelności na śrubie z wcięciem na płaski śrubokręt.Nie wiem do czego ta śruba,jakieś kable polutowałem i po izolowałem właśnie na wysokości sprężarki szły pod wiatrakiem nie wiem do końca czy mają związek z tym czujnikiem.W poniedziałek jadę sprawdzić klime mam nadzieje że odpali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że kolega ma rację. Sprawdź czy na czujniku ciśnienia nie masz czasami zwarcia. Jeżeli tak, to klima ci nie odpali. Jest to tańsza inwestycja niż kupno sprężarki.

A sprężarkę najlepiej sprawdzić na krótko, wypnij przewód od sprężarki, ten, zielono-biały i podaj na niego "+" z akumulatora. Jak zewrze to znaczy, że jest sprawna. Będziesz słyszał elektromagnes sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja nabita,ozonowana i działa jak ta lala :) szkoda że tyle mocy zabiera :/ ale coś za coś heh :)

Doczytałem że ten błąd wywala jak jest małe ciśnienie w obwodzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wymiana sprężarki załatwiła sprawę?

Tak :)miałem wyciek na oringach w sprężarce,reszta szczelna.Dobrze mieć kanał i przejrzeć przewody,sprężarkę czy nie ma gdzieś wycieku ja miałem zielony płyn wokół tej śruby,dodatkowo podłączyć ją na krótko czy elektromagnes łapie na łożysku,będzię słychać specyficzny dźwięk łączących się metali ze sobą.Ten błąd mi wywalał bo miałem zbyt małe ciśnienie.

PS.Taka moja mała rada,lepiej wpierw pojechać na jakiś kanał(u znajomego,u teścia,gdziekolwiek)obejrzeć jak wyglądają przewody i sprężarka.Wymiana samej sprężarki nie jest skomplikowana,trochę trzeba z paskiem powalczyć heh i utrzymać czystość.Pisze to z tego powodu że wydałem na nędznych mechaników i czynnik,tyle samo co za używaną sprężarkę,filtr kabinowy i czynnik z ozonowaniem po całej mojej wymianie.Jeszcze myślę żeby samemu odgrzybić nawiew(sposób przez schowek)ale jak na razie nie narzekam :).Info dla 2.5TDI mam silnik AFB sprężarka podchodzi od AKE P&P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed fałszywymi serwisami klimatyzacji i życzę wszystkim szczelności heh:)

---------- Post dopisany 26-01-2014 at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany 19-09-2013 at 16:18 ----------

Witam Panowie,mam znowu problem z klimatyzacją,rozszczelniła mi się znowu tzn konkretnie sprężarka.

Kompresor_klimatyzacji2.jpg

Nie jest to konkretnie od 2.5tdi(nie mogłem znaleźć konkretnego zdjęcia z tą śrubą).Jeden mechanik powiedział że tam są oringi do wymiany i klimatyzacja będzie działać.

Pytanie pierwsze czy ktoś już coś takiego wymieniał i czy pomogło??

Pytanie drugie czy te rozszczelnienie z czymś się może wiązać czujnik ciśnienia czy coś innego??

---------- Post dopisany 07-02-2014 at 03:36 ---------- Poprzedni post napisany 26-01-2014 at 14:33 ----------

Nikt nie wymieniał takowych uszczelnień??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...