Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie tylnych głośnikow przez wzmacniacz do Concert I


saqem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zmieniłem radyjko z uniwersalnego na Concert I, i nie grają mi tylne głośniki oraz sub.

Mógł by ktoś napisać które piny z radia wyprowadzić, żeby podłączyć wzmacniacz który zasilał by glośniki tylne?

Na poprzednim radiu grały bo miał on wyjście na przód i tył, a concert ma tylko przód, moje głośniki z tyłu niestety nie mają wzmacniaczy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek, dzięki. Byłem dziś w sklepie i zakupiłem tą przejsciówkę. Rozumiem że teraz pozostaje połączenie RCA - Wzmacniacz?

A kable, które w moim przypadku idą z tylnych głośników w jedną kostkę pod radio razem z głośnikami przednimi, przekierowuje na wzmacniacz i to tyle?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak ale lepiej jest zasilić je ze wzmacniacza. Sam fabryczna tuba jest o kant pupy rozbić i szkoda twojego zachodu. Lepiej kupić jakąś skrzynkę i odpuścić fabryczny tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A powiedz mi, czy z racji roku mojego auta ( 2000 ) i bardzo fajnego wyposażenia ( zestaw głośnomówiący nokia też jest ) mam seryjnie suba w bagażniku? Mam tam zmieniarkę od navi, i chyba za nią jest coś. Miałem te tylne głośniki podłączać pod oddzielny wzmacniacz ale skoro miał bym seryjnie suba, a w nim jest wzmacniacz? to mógł bym się teoretycznie pod to podpiąć? Jesli tak, to gdzie idzie od tego wiązka? musze ściagać boczek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz seryjnego suba, to on ma w sobie wbudowany wzmacniacz. Ktoś musiał przerobić wiązkę, trzeba sprawdzić za radiem czy nie plątają się jakieś kable i czy nie zostało coś zmienione przy wiązce w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radiem zdecydowanie nie ma żadnych kostek. Jest brązowa i czarna. W brązową są zebrane kable od wszystkich głośników, przód i tył. Czarna jak domniemam to zasilenie radia. Na zwykłym radiu np. 4x50W gra przód i tył, wiadomo na concercie tylko przód, i chciałem to podłączyć jak najbardziej oryginalnie. I nie wiem gdzie ta wiązka od ori suba i wzmacniacza może być przerobiona/ucięta że nie mogę tego uruchomic? Tak samo dziwnym jest, że mam FULL FIS, a brak połączenia RDS z licznikiem i radiem, ale o to już pytałem i zrobiłem sobie sam. Teraz mi zależy na uruchomieniu tyłu i suba z concerta bez używania oddzielnego wzmacniacza skoro teoretycznie jest w bagażniku.

Pozdro

p.s mam za radiem jedno pinowy kabelek biało-czarny z pinem męskim, na którym jest napięcie 4.5-5v.

---------- Post dopisany at 17:05 ---------- Poprzedni post napisany at 14:59 ----------

EDIT:

Zrobiłem fotki, może coś rozjaśnią?

Tak to wygląda w bagażniku:

DSC_0751.th.jpg

DSC_0752.th.jpg

I tak za radiem:

DSC_0754.th.jpg

DSC_0755.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 3 kostki, musi być na 100%. Zdejmij ramkę z przodu i wyjmij popielniczke i climatronic będzie lepszy dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szasza, nic tam nie ma, dziś przegrzebałem wszystko :) Podłączałem też RDS z concert I do FiS'a i co ciekawe w kostce szarej miałem brak pinów 11,12,13, musialem dokładać.

No i nie wytrzymałe, rozkręciłem tylny boczek i moim oczom ukazał się subwoofer, znaczy się sama jego obudowa ;]

Zrobiłem foto, co dziwne brak wiązek i kostek, ktoś może mi to wytłumaczyć?

czy możliwe że włożyli samą obudowe woofera żeby miecćdo czego przykręcic zmieniarke?

7cdg.jpg

hw1n.jpg

qdl8.jpg

2iwy.jpg

k3iv.jpg

whx.JPG

uh6r.jpg

sh5h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo widzisz, to co ty masz to nie zmieniarka tylko poprostu czytnik płyt nawigacji. Skoro w bagażniku nie masz więcej kostek i przy radiu nie masz tej miniiso poprostu twój avant był ubogo wyposażony w audio. Z concertem będziesz miał problem, albo musisz szukać ori wiązki i wzmacniacza albo wstawiać własny wzmacniacz i kombinować połączenia. Jeżeli już chcesz odpicować audio polecał bym przód wygłuszyć, wsawić 13 czy 16 i podlączyć pod wzmaka i to pod niefabryczne radio. ;) Sam miałem concerta ze zmieniarką i na początku też o łądnie wygląda ładnie wygląda... A jak prszyszło nagrywać mi 10 płytę wyebałem to czym prędzej. Dopasuj sobie niefabryczne tak aby zgrywało się barwą i podświetleniem i będziesz zadowolony. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...