Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Filtr czasteczek stalych


tracer90

Rekomendowane odpowiedzi

niestety mechanik stwierdzil 46% zapchania fitra czasteczek stalych stwierdzil ze narazie trzeba "przegonic samochod" mogl by mi ktos podac procedure wypalania ? jakie obroty musza byc jaka predkosc wystarczy biegiem 2 ?,ile km. trzeba przejechac.Samochod c6 silnik 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie (regeneracja) filtra cząstek stałych DPF / FAP [Archiwum] - Passat forum

a tak na marginesie to pozbądz sie tego badziewia, przy okazji zrób program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie trzeba wykonac przy pomocy interfejs ? dziwne nic mi mechanik nie wspomnial.Nie ma zadnych nie porzadanych konsekwencji usuniecia DPF-A ?,wiem ze i usuwa filtr jak bede dopytam sie co do ceny

To nic zlego ze jest zapchany w 46% ... Jak dziala normalnie i oczyszcza sie wtedy kiedy powinnien i nie przerywasz procedury to nic sie nie powinno dziac.
wlasnie jak poznac procedure wypalania ?zapala sie kontrolka tłumika i w niej takie kolki ? jeszcze nic nigdy takiego mi sie nie zdarzylo samochod robi trasy glwonie do miasta jakies 20km i po miescie gora 3km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie 20 km powinien się wypalić ale... potrzebujesz temp 700 st przed dpf, aby ją osiągnąć zwiększa się dawka paliwa, w moim 1.9 tdi temperatura ta jest osiągana dopiero na 5 biegu przy 90km/h.

Kiedyś uruchomiłem wypalanie dpf i pojechałem na przejażdżkę. Gdy temp była wyższa widać było wyraźnie jak zapełnienie dpf spadało, gdy była niższa zapełnienie przestało spadać a temp osiągnąłem jazdą j/w.

Pamiętaj dpf wypala się zawsze gdy ma do tego w/w warunki oraz BRAK BŁĘDÓW W STEROWNIKU SILNIKA. Kontrolka dpf zapali Ci się jak zapełnienie przekroczy 50% wtedy na trasę i jechać przez jakieś 15-20min tak jak napisałem i spadnie do ok 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...