Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALL] Zapalająca się kontrolka Air Bag po 10 min


Fado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na nierównościach drogi zapala mi się kontrolka AIRBAG. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu auta wszystko jest OK ... do następnej nierówności.

Chciałbym się podpiąć VAGiem ale ten problem znika po wyłączeniu i kolejnym załączeniu zapłonu. Czy mogę podpiąć VAG na odpalonym silniku ? bo tylko wtedy mogę sprawdzić ewentualne błędy (wtedy świeci się kontrolka).

Drugi problem jest taki, że jak wcześniej chciałem zbadać VAGiem AIRBAG to VAG-COM opluł mnie komunikatem, że sterownik może być niekompatybilny i może to grozić uszkodzeniem sterownika. Widząc taki komunikat rezygnowałem ze skanowania AIRBAGa. Czy spotkaliście się już z takim komunikatem ?

Podejrzewam (i mam nadzieję), że problemem jest niestykające łącze. Ale wolę to zbadać Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również wyskakiwał taki komunikat ale kontynuowałem i nic się nie działo :wink4:

Co do podpinania na włączonym silniku to chyba nie byłoby problemu ale jak masz jakieś wątpliwości to podepnij kompa przy wyłączonym silniku i dopiero później odpal furmankę i zacznij jeździć po wybojach :decayed:

Co do styków to nie jestem przekonany bo kiedy wypiąłem przez przypadek kostkę od airbagów pod fotelem pasażera to kontrolka nie zgasła dopóki nie wykasowałem błędu vagiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kolego, coś się dowiedziałeś ??

ja mam taki sam problem ,że po ok 15-20min włącza się kontrolka od airbag. podłączam się vagiem i widze że mam inny sterownik od poduszek. zapewne wymieniony przez poprzedniego właściciela...

to nie chce martwić ale to tak jakby uwaliło sensor air bag, w B5 jest pod klimatronikiem. Komputer zapamiętał wypadek albo coś innego, ew. przypisanie vin'u...kurcze kiedyś to nie było tyle elektroniki i też się jeździło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styków to nie jestem przekonany bo kiedy wypiąłem przez przypadek kostkę od airbagów pod fotelem pasażera to kontrolka nie zgasła dopóki nie wykasowałem błędu vagiem

Tak jest. Jeśli jest problem z kostkami (nie łączą/brak styku) to wtedy błąd świeci aż do wykasowania. Jeśli błąd aktywuje się i gaśnie samoczynnie to tak jak wyżej koledzy pisali. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...