Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rwanie silnika przy 1400-1800 obr/min


bigfoot

Rekomendowane odpowiedzi

Multitronic. Od jakiegos czasu czuje delikatne "zrywy" silnika przy okolo 1400-1800 obrotow. Czuc to jadac i widac tez na wskazowce obrotomierza - obroty podnosza sie i opadaja o okolo 100, kilka razy na sekunde. Mam wrazenie, ze komputer pokladowy dostaje skads sygnal, ze potrzebuje zwiekszyc moc i tak tez robi, niestety nie wyglada to na prawidlowe zachowanie. VAG nie wykryl zadnych bledow - czy ktos psotkal sie z podobnym zachowaniem?

BF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Kupiłem A4 z multitronicem z komisu. Wracając do domu samochód zaczął szarpać przy ustabilizowanej prędkości poniżej 2000 obr/min. (ok 80-90 km/h). Szarpanie jest takze odczuwalne przy powolnym przyspieszaniu. wszystko to dzieje się do 2000 obr, powyzej jest już dobrze. U mnie rownież widać jak podskakuje wskazówka obrotomierza.

Po podłączeniu pod komputer odczytane zostały będy wałka rozrządu, obrotów silnika oraz ciśnienia w układzie hamulcowym. Mechanik pozbył sie tych błędów ale problem z szarpaniem pozostał. Moze jest to problem ze skrzynią lub rozrządem. Również proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napiszcie ten watek w dziale "uklad napedowy" tam bardzo szybko dostaniecie odpowiedz. Albo poproscie moderatora o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...