Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Głośniki nie grają


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno moje autko od młodego kolesia ktory mial w bagazniku zaje...cie wielki głośnik z jakims wzmacniaczem.

Przed zakupem poprosilem go zeby go zabral bo nie jest mi potrzebny (glosnik i wzmacniacz).

Przy zakupie nie zauwazyłem, ale nie grają mi głosniki w tylnej polce.

Nie pamietam czy graly wczesniej, ale raczej tak.

Nie mam kontaktu z kolesiem wiec nie mm sie go jak dopytac o co chodzi.

Kiedy podlaczylem kabelki ktore gdzies tam zwisaly w bagazniku pod glosniki to graja ciszej od mojej komurki :wink4:

Czy tam powinien być zamontowany jaki wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten wzmacniacz, który mu kazałeś zabrac to był wzmacniacz od tych głośników w półce oraz od tego głośnika, który zabrał. :oklaski:

Także kazałeś mu wymontować, a teraz musisz sobie kupić wzmacniacz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musiał mieć ten wzmacniacz.

O ile się zorientowałem to są dwa podstawowe typy instalacji audio w a4:

- z oryginalnym radiem ( chorus2, concert itp ), gdzie radio obsługuje przednie głośniki a tył i sub idzie przez wzmacniacz umieszczony w bagażniku

- instalacja bez wzmacniacza, radio obsługuje wszystkie głośniki.

Są jeszcze inne kombinacje ale mało popularne, również na forum :cool1:

U mnie jest ta druga instalacja. Skutkuje to tym, że nie ma kabla CAN do zegarów ( nieoryginalne radio i tak tego nie obsługuje więc zaoszczędzili ) i nie ma kostki mini-iso. Oryginalne radio ma wyprowadzenie tylko na przód, reszta przez wzmacniacz - żółta część koski mini-iso - tutaj znajdziesz schemat

Przeróbka będzie więc wyglądała tak:

1. Pociągnięcie kabli do zegarów: tu jest info jak to zrobić

bez tego nie działa podświetlenie i radio co godzinę będzie się wyłączać

2. korekta VAGiem - żeby wyświetlać rds na fis

3. druciarnia z głośnikami :wallbash: żeby grał tył

tu nie mam jakoś pomysłu, widzę dwa rozwiązania: zmostkowanie przodu z tyłem :thumbdown: albo najtańszy najprostszy wzmak i do niego podpięty tył. Nie wiem tylko gdzie go umieścić, nie chcę targać wiązek kabli przez cały samochód w tę i z powrotem. Jeśli ktoś ma sprawdzony patent na rozwiązanie tego problemu to chętnie posłucham.

:hi:

W zależności jaką miałeś oryginalną instalację tak musisz teraz działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nie mam kluczyków żeby wymontowac radio.

Posiadam Oryginalne Radio SYMPHONY.

Na tył podciągnięte są przewody wiec wydaje mi sie że powinno wszytsko jakos grać.

Dodatkowym problemem jest to że mam problem z odbiore fal radiowych - cały czas czeszczy i szumi. Nie wiem czy ma to jakiś związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Problem polega na tym że nie mam kluczyków żeby wymontowac radio"

żaden problem, :szukaj: na forum innych rozwiązań.

Ludzie opisują jak to spinką do włosów lub pilnikiem do paznokci działają, lub zainwestuj w wyjmaki. Koszt to około 10 PLN, na allegro jest tego pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo u brata spotkałem się z podobnym problemem - tylne głośniki nie grają. Ma A4 1.6 z '97. Oryginalnie miał tam radio Gamma lub Beta (nie pamiętam dokładnie) i tylne głośniki nie grały. Sprzedawałem moją A4 i dałem mu swoje radio, Delta i okazuje się, że tylne głośniki nadal nie grają. Czy do tylnych głośników powinien być w tym modelu wzmacniacz? Posiada ktoś schemat instalacji audio z A4 '97?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ori instalacji zolta kostka mini iso jest od glosnikow tylnych, jest tam sygnal na prawy i lewy glosnik tyl, i zasilanie na wzmacniacz (u mnie tak jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...