Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż pompy oleju


Lunatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, dość dużo szukałem nie tylko na naszym forum ale także w cały google informacji dokładnych jak wymontować pompę oleju z mojego auta.

Mam Audi A4 B8 143 km z roku 2008 z udokumentowanym przebiegiem 180 tyś.

Oczywiście dla spokojnego snu chciałbym wysłać ją do Rumi żeby ją zregenerowali.

Powiedzieli mi telefonicznie że demontaż jest ogólnie prosty ale wiąże się z wieloma czynnościami jak rozbiórką części zawieszenia no i oczywiście odkręceniem miski i samej pompy.

Czy ktoś już robił to z Was bądź był przy takiej operacji??

A może już koś natknął się na "fotostory".

Piszę dlatego że nie mam zaufanego mechanika w okolicach Lublina, nikt też nie poleca firmy która by mogła mi to zrobić, tak więc doszedłem do wniosku jak ktoś ma się uczyć na moim samochodzie to lepiej jak zrobię to sam.

dziękuję za ew pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie za dużo poczytałem i teraz się stresuje, :)

Nic się nie dzieje żadnych stuków szmerów itp po prostu jestem 3 właścicielem i nie wiem jak użytkowany był wcześniej, ma już 180 tys i po rozmowie z panią w rumii lepiej zajrzeć i sprawdzić czy wszystko ok. a jak już zajrzeć to lepiej zrobić i mieć spokój tym bardziej że auto kupiłem 1tydz temu i mam zamiar go użytkować trochę czasu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cos sie dzieje ?

nic sie mu nie dzieje dla swietego spokoju chce ja wymontowac :)))))

Ja sie nie znam az tak na silnikach ale sam bym sie nie zabierał za to :wink:

Kazdy dobry warsztat bez problemu to zdejmie i zobaczy stan gniazda i imbusa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będę przerabiał ten temat bo zbliżam się do 200 tys km i coś tam słychać,koszt to 600zł+250-350zł mechanior wiec bez tragedii :) Samemu będzie ciężko bo trzeba ponoć elementy zawieszenia demontować :/ z forum Passata można nawet za 550zł zrobić regeneracje w Rumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jednak ktoś natknął się na fotostory lub mógł takie utworzyć to również byłbym wdzięczny.

Możnaby samemu ocenić czy warto się trochę pobawić ze zdejmowaniem miski i organoleptycznie ocenic sobie poziom zużycia, czy oddać samochód do dobrego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGENERACJA POMP OLEJOWYCH (AUDI,VW,SKODA) 2.0 TDI TOMEK 881-583-470 jego aukcje Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...