Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działają światła drogowe (długie)


Krumak

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem z włączeniem długich świateł w moim samochodzie. Mój włącznik świateł mijania ma końcówkę B i posiada funkcję AUTO i w tym trybie wszystko działa bez najmniejszych zastrzeżen. Jedynie przy włączonych światłach mijania w normalnym trybie (ikona świateł na włączniku) nie mogę włączyć "długich" świateł na stałe. Blinda działa bez problemu, jedynie przełączenie manetki kierunkowskazów na światła drogowe nie przynosi to żadnego rezultatu. Czym może być spowodowany ten problem i czy można go wyeliminować bez wymiany przełącznika na nowy??

Przy ostatniej diagnostyce VCDS wyskoczył mi taki błąd:

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8E2.lbl

Part No: 8E0 907 279 F

Component: int. Lastmodul RDW 0517

Coding: 01111

Shop #: WSC 63251

VCID: 356A238A631B60B4

1 Fault Found

01800 - Light Switch (E1)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

Czy tu może leżeć mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no lezy , pociągnij sobie kabelek z pinu 3 włacznika swiateł do pinu 32 mce , swiatła długie właczysz tez teraz na stałe z tym ze nie w trybie auto a po przekreceniu wlącznika w pozycje swiateł mijania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że przełącznik wymieniłem w czerwcu i jestem przekonany, że w 99% działał prawidłowo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspoerj sie z kolega Domin79 bo jesli chodzi o elektryke w naszych wozach wie bardzo duzo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można też mam pytanie zmieniłem włącznik z A na C oba bez AUTO . Przelozylem piny jest wszystko ok poza tym ze wag pokazuje przejściowy błąd sygnału. Domyślam się tylko ze w nowszych jest kontrola żarówek u mnie nie i tam gdzieś jest pies pogrzebany. Jak to obejść?

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno byc błędu bo oba właczniki są z instalacij high czyli z kontrolą zarówek:wink: luknij czy te piny dobrze przepołeś:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym źle to by coś nie działało. Musiałem wyciąć szeroki pin i wstawić wąski. A jakoś nikt nigdy nie mówi ze tak musiał tylko ze przełożyć i git. Miałem włącznik b6 a wstawiłem z b7

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym źle to by coś nie działało. Musiałem wyciąć szeroki pin i wstawić wąski. A jakoś nikt nigdy nie mówi ze tak musiał tylko ze przełożyć i git. Miałem włącznik b6 a wstawiłem z b7

Sony Xperia Tapatalk 4.

skoro wyciagałeś szeroki pin to miałeś włącznik swiateł bez literki i wtedy bład by sie zgadzal , czyli masz instalke low a wlacznik high:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O coraz lepiej jeszcze jak to objechac. Rozebrałem oba bo chciałem rozrysowac schematy ale jak zobaczyłem swider w srodku to mi przeszło.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...