Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SkanerAut.pl - analiza ogłoszeń motoryzacyjnych


roxton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Stworzyłem stronę ułatwiającą mi analizowanie ogłoszeń (spędzałem bardzo dużo czasu szukając samochodu wartego kupna). Wydaje mi się, że może być przydatna dla innych także sami oceńcie:

Link: SkanerAut.pl - Analiza ogłoszeń motoryzacyjnych

Wszystko za darmo, bez reklam itd. Jest to mój hobbystyczny projekt.

Najważniejsze funkcjonalności:

- porównanie przebiegu samochodu ze średnim przebiegiem z Allegro i mobile.de,

- porównanie ceny ze średnimi cenami na Allegro i mobile.de,

- wyświetlanie informacji o bezwypadkowości,

- informacja o książce serwisowej,

- wyszukiwanie numeru VIN w treści ogłoszenia i jego dekodowanie,

- wyszukiwanie informacji o ilości sprzedawanych samochodów przez autora ogłoszenia ("handlarz"?),

- zaznaczanie lokalizacji na mapie,

- rysowanie wykresów średniego przebiegu i ceny w zależności od rocznika (Allegro, mobile.de),

- generowanie różnego rodzaju ostrzeżeń (np. cena dużo niższa od średniej, brak informacji o bezwypadkowości itp.)

Będę wdzięczny za konstruktywne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg jakiego klucza ustalana jest ocena?

W tej chwili ocena jest wystawiana na podstawie wygenerowanych komunikatów (dobra wiadomość, ostrzeżenie, poważne ostrzeżenie). Obecnie pracuję nad zupełnie nowym, lepszym algorytmem oceny, który uwzględni więcej parametrów. W tej chwili zbieram komentarze użytkowników, którzy często mają większe doświadczenie ode mnie w analizowaniu ogłoszeń. Bardzo pomocne będą Wasze sugestie!

Bardzo dziękuję też za pozytywne komentarze (negatywne też!). To dzięki nim wiem w którą stronę (i czy w ogóle) kierować rozwój serwisu skaneraut.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł całkiem ciekawy. Tak na szybko:

Wejdz w pomarańczowego RSa którego masz na stronie głownej jako ostatnio szukane.

-w opisie masz S4

-nie widze sensu przedstawiania średniego przebiegu PB i TDi skoro nie występuje

Jakbyś uzyskał dostęp do wycen eurotaxu i wrzucił do tych wykresów to znacząco by poprawiło ofertę

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:59 ----------

CO znaczy komunikat: dobra wiadomość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=3]Wynik analizy ogłoszenia[/h]Brak informacji o bezwypadkowości.

Przebieg samochodu jest o 38% wyższy niż średni przebieg w Polsce dla tego rocznika.

Przebieg samochodu jest o 39% wyższy niż średnia w Niemczech, ale cena jest o 25% niższa od średniej.

Cena samochodu jest porównywalna ze średnią ceną w Polsce dla tego rocznika.

Średni przebieg dla tego rocznika w Polsce: 148,000 km

Średni przebieg dla tego rocznika w Niemczech: 146,000 km

Średnia cena dla tego rocznika w Polsce: 17,100

Średnia cena dla tego rocznika w Niemczech: 20,100

jak dla mnie to mało znaczące informacje , nie interesuje mnie średnia cena w Polsce czy Niemczech - jeśli samochód mi się spodoba , mogę nawet przepłacić. tak zresztą kupiłem obecne audi .

średni przebieg - i tak wszystkie dziesięciolatki mają poniżej 200.000 km :grin:

książka serwisowa ? - na Allegro są po 50 złotych

informacja o bezwypadkowości ? 99% Sprzedających i tak napisze że nic o tym nie wiedzieli .

w/w opinia jest moją prywatną i nikt nie musi się z nią zgadzać .

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SIXU, ja się z tobą zgadzam. Ta strona nie ma na celu zastąpienie myślenia i zdrowego rozsądku, tylko ma pomóc w szukaniu samochodu w ogłoszeniach. Dla osób mniej zorientowanych w rynku jest to według mnie dobry start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...