Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dymi na niebiesko


mario1980

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow wiem ze tego typu tematow jest wiele ale nikt nie odpowiedział konkretnie mam AEB który na rozgrzanym silniku przy ruszaniu puszcza niebieskiego bucha i podobnie jest gdy dam ostro w palnik wtedy na wolnych obrotach podymi trochę i przestanie dodam ze turbo wymienione ok.5000tys temu sprawdzone doloty wszystko ok turbo od dolu suche nie powiem ile oleju mi zjadł bo dopiero sprawdzam ale ostatnio po 6000 tys dolałem 0.7l.Pomocy na co musze się liczyc glowica(same uszczelnienie)czy kopac glebiej

:shock3:dodam jeszcze ze po nocy jest spokoj ani grama dymy tylko po 90st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,7 l oleju na 6tyś to wcale nie jest dużo. U kumpla w hondzie silnik brał 1l na 1000 km i o dziwo nic nie dymił - sprawny kat robił chyba swoje.

Co do twojego problemu to przychodzą mi do głowy 3 rzeczy - strona zimna turbo, pierścienie, uszczelniacze. Przy uszczelniaczach teoretycznie powinien po nocy przydymić przy odpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo po regeneracji ostatni czyscilem IC i wszystko suche jest lekki nalot oleju ale to raczej norma wiec pozostaje mi kopac w głowicy chyba ze ktoś ma do sprzedania glowice za dobra kase ale 100% sprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...