Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej - nie kopci, nie dymi olej znika


makiGS

Rekomendowane odpowiedzi

cześć ostatnio zauważyłem, że coś mi znika olej, a mianowicie jakieś 200ml na 5000km przed remontem nic takiego nie miałem, mechanika się pytałem powiedział, że szlifowany był blok ale tłoki nie wymieniał i tamtędy może brać olej.

Samochód nie kopci ewentualnie na czarno jak się dociśnie, nie widać niebieskiego dymu.

Ponadto jak można sprawdzić odme oraz egr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200ml/5000km to zaden ubytek to nie jest nowe auto, a auto z turbina zawsze bedzie bralo tego oleju troche mniej lub wiecej, nie szukaj dziury w calym tylko jezdzij

a tlokow sie nie wymienia, tylko pierscienie od nich sie dobiera nowe pod nowa oszlifowana srednice tulei bloku, ale skoro byl szlif to i pierscienie tez pewnie byly dobierane nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli mnie to, że od wymiany do wymiany przed remontem nie brał mi nic :decayed: i to było piękne leje Motul specific 505.01 5w40, a teraz zastanawiam się nad castrolem albo coś 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co robiles remont?

zostan na 5w40, pomysl nad valvoline albo liqui moly toptec 4100, moze byc tak ze na innym oleju bedzie lepiej pomimo tej samej "klasy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniono popychacze, pompowtryski poszły na diagnozę + nowe gumki, wymieniono tulejki na korbowodach, jakieś szlify i coś na pewno jeszcze ale nie pamietam wartość wszystkiego wyszło 2800,-

a teraz zastanawiam się nad 1.8T w Q albo TDI w Q ale narazie nic sensownego znaleźć nie mogę, a ponadto musiałbym swojego upchać, a nie wiem ile bym za takiego wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...