Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wakacje 2014.... propozycja na przyszły rok.... PORTUGALIA, ALGARVE


GreGoriO

Rekomendowane odpowiedzi

POLECAM wam zaplanowanie przyszłorocznych wakacji w regionie ALGARVE na południu Portugalii. samochodem czy bez ale koniecznie.

Wybrałem się w końcu, w poprzedni weekend na wycieczkę, wam polecam przynajmniej tydzień pobytu, ja mogę wrócić w każdej chwili.

mam tam ok 500km

region przepiękny, woda bardzo ciepła.

JEŚLI ktoś lubi imprezy to polecam ALBUFEIRA, pełno tutaj lokali z muzyką na żywo i mnóstwem ludzi, klimat niepowtarzalny!!!

A jeśli szukacie spokoju to każde inne miejsce wzdłuż plaż...

tutaj moja mapka z miejsc w których się zatrzymałem, polecam obejrzeć je również na zdjęciach, apetyt wam na pewno wzrośnie. ALGARVE

ALBUFEIRA , SENHORA DE LA ROCHA , PRAIA DO VAU , PONTA DE PIEDADE , PRZYLĄDEK ŚW WINCENTEGO ,

Co mnie zaskoczyło.... to kierowcy. Nie ma tutaj tylu dwupasmowych dróg co w Hiszpanii, a te co są, to płatne I TO SPORO, za 150km odcinek trzeba zapłacić ok. 11€. Więc większość jeździ jak w Polsce po drogach jedno jezdniowych.

Zaskoczeniem dla mnie jest pełna przestrzegalność przepisów ruchu drogowego, znaków pionowych jak i poziomych.

Przy wjeździe do miasteczek mamy ustawione sygnalizacje świetlne sterowane radarem, nie trzeba karać kierowców, wystarczy że jedziesz szybciej niż przepisowe 50 to światło zmienia się na czerwone, i tak kilka razy po drodze, nie opłaca się jechać szybciej bo światło nie zmieni się wcześniej niż dobrze się nie zatrzymasz....fajna sprawa, a kieszeń pozostaje pełna....polecam ten pomysł min. Nowakowi i spólce.

Co ciekawe, przez dwa dni mojej jazdy po drogach nie spotkałem ANI JEDNEGO PATROLU POLICJI, zarówno w mieście jak i poza, na żadnym skrzyżowaniu czy (tym bardziej) w krzakach....:decayed: po prostu nikogo!!! a wypadków NIET,

ŻADNEGO SZALEŃSTWA, wyprzedzania na trzeciego czy przekraczania linii ciągłej....wasze auta będą tam bezpieczne:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda

Portugalia to fajny kierunek

od siebie mogę tylko dodać, że jest dostępna cenowo

w Lizbonie za kolację z winem na stole płaciłem niecałe 25 euro

kto nie był, można rozważyć

chociaż autem bym się nie pisał, za daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wypożyczalnie, fajną ofertę mają na https://www.doyouspain.com

np. na dziś..... na lotnisku w FARO można wypożyczyć na tydzień!!! (23-30 wrzes) za 32€!!!! citroena C2.

po SEZONIE CENY SPADAJĄ a auta MUSZĄ jeździć!!! do tego tani lot tanimi liniami i wczasy lepsze niż LAST MINUTE z jakiegokolwiek BP.

warto się zastanowić:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...