Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Geometria kół.


waszka332

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem przed wymiana kompletu wahaczy i nowych zimowych opon. I mam pytanko odnosnie geometri w mojej audi (a4 b5 1995r) czy w wielowachaczu da sie ustawic geometrie czy tylko sama zbierznosc ? A jezeli sie da to zrobic to tylko po wymianie wahaczy czy tez po wymienie i wahaczy i opon ? Dodam ze samochod sciaga mi ninimalnie na prawa strone mam lekko przekoszona kierownice w prawo i scina mi prawa opone od srodka mozliwe ze to wina geometrii czy wybitych wahaczy ? (wahacze nie sa wybite nie wiadomo jak narazie delikatnie ale juz mam nowy komplet)

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

A zapomnialem dodac ze moj samochod jest obnizony 40mm przed obnizeniem tez byly te wszytskie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wahacze nie stukają to to wstrzymaj się z wymianą, jeśli tnie opony i ściąga to cała geometria do zrobienia jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wahacze nie stukają to to wstrzymaj się z wymianą, jeśli tnie opony i ściąga to cała geometria do zrobienia jest.

Geometrie się kontroluje , jeśli jest zła to za to odpowiada , ugiety element od zaliczenia np dzióry , albo nadmierny luz , wtedy się wymienia , i powinna wrócić do normy , chyba że auto było uszkodzone i źle wyprowadzone w przeszłości.

zbieżność się ustawia .

A co do ściągania , sprawdź na początku ciśnienie we wszystkich kołach , potem przejedź się po drodze jak ściąga w prawo , to przy jeździe do domu jeśli ciągnie ci też w prawo to coś nie tak a jeśli na tym samym odcinku co wcześniej w lewo to wszystko wporządku , (pochylona droga ).:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze mam juz do wymiany bo sluchac juz tluczenie na dziurach. Cinienie w oponach sprawdzane nawet zamienialem tyl z przodem i jest tak samo sciaga w prawo czyli napewno geometria i wybite koncowki wahaczy. Tylko pytanie czy geometrie robic po zmienia i opon i wahaczy czy moge po wymianie samych wachaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...