Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie żarówek w A4 B6 Avant z jednej światło pada bliżej


fildev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Spaliła mi się żarówka, więc kupiłem 2 nowe Osram Night Breaker plus. Wyciągnąłem lampy, wymieniłem żarówki zamontowałem lampy, włączam światłą i... świecą blisko, więc wziąłem śrubokręt i ręcznie je podniosłem do maksimum i o ile lewa strona (od kierowcy) świeci w miarę daleko, to druga wyraźnie niżej, przez co bliżej. Obie są podniesione na tzw. maxa... wcześniej świeciły mi dalej (te same żarówki były) - nie wiem jak sobie z tym poradzić, macie jakieś pomysły? - żarówki to oczywiście zwykłe soczewki h7 55w. Proszę o jakąkolwiek pomoc bo strasznie mnie to denerwuje...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak byc ze po wymianie zarowek zmienia sie wysokosc swiatel poniewaz to soczewka skupia swiatlo. jesli zarowka weszla w swoje miejsce idealnie i nie jest wlozona pod jakims katem i zatrzasnieta sprezynka w odpowiednim miejscu nie powinno tak sie dziac, w tej lampie co ci swieci blisko wloz stara dobra zarowke i zobacz roznice. No chyba ze zarowka dobrze weszla i cos przy montazu lampy poszlo nie tak, moze gdzie na tych prowadnicach sie przesunela tzn tyl lapmy poszedl do gory choc w to watpie. sprawdz na starej zarowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, to naprawde zagadka. skoro na starych swiecilo dobrze a na kolejnych innych wkladanych juz blisko to jest cos nie tak z lampa. moze zatrzask od silniczka regulacji wysokosci wyskoczyl w lampie, zdejmij dekielki z tylu i staraj sie ruszac wkkladem lampy (odblysnikami). nie powinny sie wogole ruszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miejscu styku silniczka regulacji wysokosci a odblysnika jest zatrzask. silniczek na koncu ma taka kulke ktora wchodzi w uchwyt w lampie, oczywiscie z wyczuciem to wkladac bo to delikatne ustrojstwa :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...