Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła cofania świecą,przy ruszaniu gasną-problem


OK56173

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem ze światłami cofania,mianowicie-wbijam wsteczny,światła cofania zapalają się,przy puszczaniu sprzęgła i ruszaniu światła gasną...co to może być?po podpięciu pod komp brak błędów,żarówki napewno ok bo światła świecą,jedynie przy ruszaniu odrazu gasną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze wlacznik w skrzyni biegow. najlepiej wez sciagnij kostke, wsadz kabelek miedzy dwa piny- tzn z mostkuj go. i wrzuc wsteczny, rusz autem, zobaczysz czy zgasnie. jak nie zgasna swiatla to bedzie wiadomo ze instalacja jest sprawna, a wlacznik wkrecony w skrzynie jest uszkodzony i do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, on działa na zasadzie światła w lodowce, guzik się wyrobił w czujniku w skrzyni, niestety cały czujnik z wtyczka do wymiany , dojście ciężkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki,przynajmniej z grubsza już wiem co to może być

---------- Post dopisany 21-11-2013 at 20:40 ---------- Poprzedni post napisany 04-11-2013 at 18:14 ----------

Problem tkwił faktycznie w czujniku wstecznego.Kupiłem nowy zamiennik na allegro,koszt ok 70zł,wymiana w miarę łatwa,jedynie ciężkie dojście.Odkręcamy śrubę mocującą czujnik w skrzyni,cofamy zawleczkę,wyciągamy czujnik,wkładamy nowy,zakręcamy zawleczkę,drugi koniec wpinamy w kostkę i po sprawie,światełka świecą;)zdjęcie poglądowe czujnika zakupionego z aukcji allego

DSCN4430.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki, jak szukałem dla siebie kiedyś to trafiłem na aukcje nowego , wylicytowalem go za 10 zł plus 10 zł wysyłka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...