Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio KDU-316UR i podłączenie wzmacniacza antenowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odbiorem fal radiowych.

Włożyłem radio Keenwood KDU-316UR i nie odbiera mi żadne radio (nie raz tylko jedno zależy od miasta). Wyczytałem, że wina jest po stronie wzmacniacza (podobno oryginalne radio podaje napięcie na wbudowany wzmacniacz antenowy), więc zamówiłem taki wmacniacz-separator z allegro za 8zł, ale nie wiem dokładnie jak go podłączyć, chodzi o niebieski kabelek z separatora do jakiego kabelka w wtyczce ISO. Dodatkowo zauważyłem, że z radia wychodzi kabel niebieski izolowany z napisem Antena Control (w instrukcji jest tylko napisane do końcówki sterowania zasilaniem, gdy używasz opcjonalnego wzmacniacza lub do końcówki sterowania anteną w pojeździe, przewód zasilający/przewód kontrolny anteny) (instrukcja - strona 21 https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.elektroda.pl%2Frtvforum%2Fdownload.php%3Fid%3D385566&ei=5gx4UsXpGI7xhQeGwoDgDA&usg=AFQjCNGeLv3U6Vzu8_tvCGy6N4wxXvdIlw&sig2=uC1diD8nVaCtB-H2ltbMZA&bvm=bv.55819444,d.ZG4

Może ktoś wie za co on jest odpowiedzialny? Może podłączając ten kabel bezpośrednio pod kabel z wtyczki ISO z zasilaniem uzyskam odbiór fal radiowych.

Dziękuje za pomoc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski kabelek to zasilanie separatora gruby izolowany to najprawdopodobniej terowani radiem z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczyłem separator i jak podłączam zasilanie do niebieskiego kabelka to radio gra ciszej, a bez podlaczania zasilania glosniej. Jakość jest trochę lepsza, ale tylko na dwóch stacjach (chociaz nadal szumi od czasu do czasu), reszta stacji szumi lub wogóle ich nie znajduje, dodatkowo radio samo nie znajduje stacji tylko musze szukac manualnie, we wczesniejszym samochodzie znajdowalo automatycznie stacje.

Moze ktos jest mi w stanie pomoc co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz antenowy masz zasilony ? bez niego radio nie łapie stacji na samej antenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wzmacniacz antenowy i wchodzi do niego antena i drugi wtyk z zasilaniem 12V (czarny cienki kabel), a wiec jest zasilany. Próbowałem nawet ominąć wzmacniacz antenowy i puściłem po antenie 12V bezpośrednio do bata, ale radia nadal nie odbierają. Może ktoś ma jakiś pomysł? Za co odpowiada ten wzmacniacz antenowy? Czy można go pominąć jeśli byłby uszkodzony? lub jak sprawdzić czy nie jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc może wina nie jest po stronie instalacji w aucie i separatora. Winne może być radio skoro wszystko prawidłowo masz podpięte tozostaje tylko radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z nieoryginalnym radiem, oprócz radia Plus nie mogłem odebrać żadnej inne stacji. Po zakupie separatora na Allegro za 9,90 i podłączeniu go wszystkie problemy zniknęły, odbieram teraz większość dostępnych stacji. Podłączyłem wszystko tak jak tutaj: Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://img819.imageshack.us/img819/9923/1schdin.jpg i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawdziłem, separatory, wzmacniacz antenowy itd. aż trafiło na bat wkręcany do modułu wzmacniacza antenowego, okazało się, że jak zamiast bata przyczepiłem gruby kabel miedziany o długości 40cm to radio zaczęło odbierać wszystkie stacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...