Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniarką CD kłopot Concert II


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

nabyłem zmieniarkę cd na 6 płyt (cd 6 szt.) z kablem

ja mam radio w samochodzie concert II (z cd 1st.)

Kabel podłączyłem między zmieniarką i radiem, podłączyłem masę zmieniarki do masy radia

Odpaliłem radio, następnie nciskam klawisz CD i nie ma zmieniarki, nie widzi jej radio

Sama zmieniarka świeci klawiszami

Włożyłem do niej dwie płyty audio cd

Radio dalej nie widzi zmieniarki

Wszedłem w ustawienia 56 Radio Vag'iem i w opcję "Recode"

Miałem tam ustawioną wartość 00001

zmieniłem ją na 00003

Dalej radio nie widzi zmieniarki

Może trzeba jakieś klawisze na radiu nacisnąć żeby wybrać z concerta zmieniarkę lub jeszcze coś innego ustawić

Poradzili byście cokolwiek ?

Jak co to dzwońcie 509-304-420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uszkodzony jest przewód co dzieje się jak dwukrotnie nacisniesz cd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączam radio z trzymanym przyciskiem CD to na wyświetlaczu concerta jest komunikat NO CDC

jak włączę radio i kliknę dwa razy lub nawet kilka razy na przyciski CD to nic się nie dzieje

w błędach znalazłem jeszcze

01305 - Databus for Infotainment

80-00 - Single-Wire Operation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Country ID (0 = standard)

2 Sound Coordination (0 = standard)

3 Number of passive speakers

0 = No passive speakers (Bose)

1 = Front left (Bose with hands-free phone)

2 = Fronts passive, rears active

5 = Fronts passive, rears non-active

4 Sound System

0 = standard

1 = Bose

5 Radio Configuration

1 = No CD changer

3 = With CD changer

5 = With secondary display

7 = With CD changer and secondary display

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś masz dziwne kodowanie ustawione masz w pozycji 3 masz 0 i w 4 masz 0 czyli jedno przeczy drugiemu cd dobrze zakodowane. Trzy możliwe przyczyny uszkodzony kabel, radio , lub zmieniarka. Sprawdx dobrze połączenia ostatnio miałem taki przypadek że masa była kiepska i nie działało poprawiłem mase i ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku gdy chciałem wejść do 56 - Radio przez Vag'a, to nie było to możliwe

sprawdziłem kable, okazało się, że na wtyczce co idzie do radia Concert II tej na której jest zasilanie "+" i "-", brakowało pinu nr 3, pin ten był z kabelkiem zaizolowany taśmą, odizolowałem ten pin i włozyłem do wtyczki, teraz mam łącznie trzy przewody we wtyczce: "+", "-" i ten trzeci "linia transmisji", czy mają być tutaj jeszcze jakieś przewody ?

Po podłączeniu tego zaizolowanego pinu do kostki na pozycję nr 3, mogłem wówczas Vag'iem wejść w 56-Radio

---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 22:13 ----------

masę zmieniarki nie przykręcałem nigdzie, tylko wcisnąłem w obudowę metalową radia Concert, świecą klawisze zmieniarki, płyty udało mi się bez problemu wprowadzić, również działa wyciąganie płyt ze zmieniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku, po tym jak połączyłem się Vag'iem z 56-Radio to z zakładki "Recode" odczytałem ustawienie 00001

wstawiłem tam 00003, więc wstawiłem zasilanie zmieniarki

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

więc linia "k" jest na swoim miejscu teraz, teraz mogę się z radiem połączyć przez Vag'a

Cd nie działa, nie wiem od czego zacząć, jak sprawdzić i co sprawdzić, zmieniarka dzisiaj od siemana przyszła z kablem z niebieską wtyczką, więc chcę podłączyć tą zmieniarkę do jasnej......

---------- Post dopisany at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany at 22:20 ----------

może kabel do zmieniarki - są pomylone piny we wtyczce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieska wtyczka i osobno kabel od masy tak ? ile pinów w niebieskiej wtyczce ? 8 czy 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurfa..........!!!

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ----------

idę zobaczyć

---------- Post dopisany at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany at 22:24 ----------

P1010626.jpg

kostka niebieska ma osiem miejsc na piny

wszystkie osiem miejsc jest zajątych w kostce

obok czarnego przewodu jest przewód zielony, którego nie widac na zdjęciu

dodatkowo z brązowym przewodem zdublowany jest przewód żółty - oba na jednym pinie

P1010627.jpgP1010628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz multimetr taki z brzęczykiem ? jeśli tak to sprawdź czy ten przewód zaznaczony na czerwono ma połączenie z masą bo wg opisu ten właśnie przwód odpowiada za mase cd

P1010626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierników ci u mnie pod dostatkiem

ide i zerknę czy ten przewód łączy się z masą, przegnam multimetr między nim a obudową zmieniarki i obudową radia concert, zaraz wracam nie uciekaj serdeczny kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak, wtyczki nie wypinałem, zrobiłem pomiar tak jak na zdjęciu

radio w tym czasie nie było włączone

między masą a tym pinem jest 4.8V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj fotke rozpiski bo widziałem 2 inne i nie jestem pewien jedna podaje can l inna gnd i niby na pinie 10 jest masa gnd cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...