Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmieniarką CD kłopot Concert II

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

nabyłem zmieniarkę cd na 6 płyt (cd 6 szt.) z kablem

ja mam radio w samochodzie concert II (z cd 1st.)

Kabel podłączyłem między zmieniarką i radiem, podłączyłem masę zmieniarki do masy radia

Odpaliłem radio, następnie nciskam klawisz CD i nie ma zmieniarki, nie widzi jej radio

Sama zmieniarka świeci klawiszami

Włożyłem do niej dwie płyty audio cd

Radio dalej nie widzi zmieniarki

Wszedłem w ustawienia 56 Radio Vag'iem i w opcję "Recode"

Miałem tam ustawioną wartość 00001

zmieniłem ją na 00003

Dalej radio nie widzi zmieniarki

Może trzeba jakieś klawisze na radiu nacisnąć żeby wybrać z concerta zmieniarkę lub jeszcze coś innego ustawić

Poradzili byście cokolwiek ?

Jak co to dzwońcie 509-304-420

Opublikowano

może uszkodzony jest przewód co dzieje się jak dwukrotnie nacisniesz cd ?

Opublikowano
  • Autor

jak włączam radio z trzymanym przyciskiem CD to na wyświetlaczu concerta jest komunikat NO CDC

jak włączę radio i kliknę dwa razy lub nawet kilka razy na przyciski CD to nic się nie dzieje

w błędach znalazłem jeszcze

01305 - Databus for Infotainment

80-00 - Single-Wire Operation

Opublikowano

1 Country ID (0 = standard)

2 Sound Coordination (0 = standard)

3 Number of passive speakers

0 = No passive speakers (Bose)

1 = Front left (Bose with hands-free phone)

2 = Fronts passive, rears active

5 = Fronts passive, rears non-active

4 Sound System

0 = standard

1 = Bose

5 Radio Configuration

1 = No CD changer

3 = With CD changer

5 = With secondary display

7 = With CD changer and secondary display

Opublikowano
  • Autor

błąd ten nie znika po skasowaniu go

Opublikowano
  • Autor

ustawiłem na 00003

Opublikowano

coś masz dziwne kodowanie ustawione masz w pozycji 3 masz 0 i w 4 masz 0 czyli jedno przeczy drugiemu cd dobrze zakodowane. Trzy możliwe przyczyny uszkodzony kabel, radio , lub zmieniarka. Sprawdx dobrze połączenia ostatnio miałem taki przypadek że masa była kiepska i nie działało poprawiłem mase i ruszyło

Opublikowano
  • Autor

na początku gdy chciałem wejść do 56 - Radio przez Vag'a, to nie było to możliwe

sprawdziłem kable, okazało się, że na wtyczce co idzie do radia Concert II tej na której jest zasilanie "+" i "-", brakowało pinu nr 3, pin ten był z kabelkiem zaizolowany taśmą, odizolowałem ten pin i włozyłem do wtyczki, teraz mam łącznie trzy przewody we wtyczce: "+", "-" i ten trzeci "linia transmisji", czy mają być tutaj jeszcze jakieś przewody ?

Po podłączeniu tego zaizolowanego pinu do kostki na pozycję nr 3, mogłem wówczas Vag'iem wejść w 56-Radio

---------- Post dopisany at 22:15 ---------- Poprzedni post napisany at 22:13 ----------

masę zmieniarki nie przykręcałem nigdzie, tylko wcisnąłem w obudowę metalową radia Concert, świecą klawisze zmieniarki, płyty udało mi się bez problemu wprowadzić, również działa wyciąganie płyt ze zmieniarki

Opublikowano

to linia k ktoś coś kombinował bo powinien tam byc

Opublikowano
  • Autor

na początku, po tym jak połączyłem się Vag'iem z 56-Radio to z zakładki "Recode" odczytałem ustawienie 00001

wstawiłem tam 00003, więc wstawiłem zasilanie zmieniarki

---------- Post dopisany at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

więc linia "k" jest na swoim miejscu teraz, teraz mogę się z radiem połączyć przez Vag'a

Cd nie działa, nie wiem od czego zacząć, jak sprawdzić i co sprawdzić, zmieniarka dzisiaj od siemana przyszła z kablem z niebieską wtyczką, więc chcę podłączyć tą zmieniarkę do jasnej......

---------- Post dopisany at 22:21 ---------- Poprzedni post napisany at 22:20 ----------

może kabel do zmieniarki - są pomylone piny we wtyczce ?

Opublikowano

niebieska wtyczka i osobno kabel od masy tak ? ile pinów w niebieskiej wtyczce ? 8 czy 7 ?

Opublikowano
  • Autor

kurfa..........!!!

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:23 ----------

idę zobaczyć

---------- Post dopisany at 22:37 ---------- Poprzedni post napisany at 22:24 ----------

P1010626.jpg

kostka niebieska ma osiem miejsc na piny

wszystkie osiem miejsc jest zajątych w kostce

obok czarnego przewodu jest przewód zielony, którego nie widac na zdjęciu

dodatkowo z brązowym przewodem zdublowany jest przewód żółty - oba na jednym pinie

P1010627.jpgP1010628.jpg

Opublikowano

masz multimetr taki z brzęczykiem ? jeśli tak to sprawdź czy ten przewód zaznaczony na czerwono ma połączenie z masą bo wg opisu ten właśnie przwód odpowiada za mase cd

P1010626.jpg

Opublikowano
  • Autor

mierników ci u mnie pod dostatkiem

ide i zerknę czy ten przewód łączy się z masą, przegnam multimetr między nim a obudową zmieniarki i obudową radia concert, zaraz wracam nie uciekaj serdeczny kolego

Opublikowano

podeślij jescze foto rozpiski z radia dla upewnienia się :wink:

Opublikowano
  • Autor

więc tak, wtyczki nie wypinałem, zrobiłem pomiar tak jak na zdjęciu

radio w tym czasie nie było włączone

między masą a tym pinem jest 4.8V

Opublikowano

daj fotke rozpiski bo widziałem 2 inne i nie jestem pewien jedna podaje can l inna gnd i niby na pinie 10 jest masa gnd cd

Opublikowano
  • Autor
P1010631.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.