Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Remont silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam zabieram się za remont silnika bo slychać dosyć głośno szklaneczki , wymieniłem pompe olejową bo była padnięta ale szanki nie ucichły :)

Także zabierał się będe za wymianę szklanek i rozrządu co radzilibyście zrobić przy okazji ?

Opublikowano

A czy warto w tym silniku to robic, nie lepiej kupic uzywki??

Jesli robic sprawdz napinacz i łancuch a jak jest z nim cos nie tak to juz bedzie wiekszy koszt.

Opublikowano
  • Autor

Warto nie warto zrobić trzeba ja dużo nie robie km , max 12k rocznie także chciałbym sobie ogarnąć autko żeby polatać nim z 5 lat :)

Opublikowano
A czy warto w tym silniku to robic, nie lepiej kupic uzywki??

Jesli robic sprawdz napinacz i łancuch a jak jest z nim cos nie tak to juz bedzie wiekszy koszt.

Bez jaj przecież nie pisał że silnik pożera olej tylko popychacze mu dzwonia.To nie jest powód do wymiany silnika...

Prócz napinacza i łańcuszka (zalecana jest ich wymiana przy przebiegu 200tyś)termostat mień ewentualnie nowe uszczelki itp pierdoły.

Paski z przodu,napinacz itd niech ktoś to sprawdzi dla spokoju.

Mierzyłeś ciśnienie oleju po wymianie pompy???

Opublikowano
  • Autor

Po wymianie pompy samochód bardzo ucichł ale wraz słychać szklanki. Z tego co zaobserwowałem przed wymianą pompy samochód nie brał mi oleju wgl. Teraz po wymianie lekko ubywa tzn. ~ około 200ml na 2,200Km dolałem żeby na bagnecie był prawie max.

Pompa mi się rozklekotała w ten sposób że jak olej był zimny miała dobre ciśnienie , lecz jak olej się nagrzewał to spadało do 1,3 Bara przy 90 stopniach.

Chcę się pozbyć tego klekotu bo lubię mieć coś zrobione na tip top. a jak rozbierać to zrobić wszystko.

Co do łańcuszka i napinacza mam na zegarach 199200KM a ile w praktyce ciężko stwierdzić :)

Opublikowano

Jak chcesz tip top to wymień napinacz wraz z łańcuchem.

Opublikowano
  • Autor

Przybliżony koszt takiego zabiegu ?:)

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki :) parę złociszy wyjdzie biorąc pod uwagę że mam do wymiany sprzęgło i olej w skrzyni za jednym zamachem.

Nasuwa mi się więc pytanie. Czy można podzielić tą robotę jakoś logistycznie na dwa etapy ? Rozrząd i napinacz a potem szklanki czy szklanki rozrząd a potem napinacz ?:)

Opublikowano

Nie kombinuj:decayed:

Zrób silnik a potem napęd tak bedzie logicznie.

Wałki masz napędzane tak jeden napędza pasek rozrządu zaś drugi łańcuch i tak musisz zrzucić pasek rozrządu żeby to zrobić,tak samo do szklanek.

Tym bardziej jak dajesz auto do mechanika,skasuje Cie 2 razy za praktycznie to samo.

Pomyśl u mnie np u mechanika rozrząd=350zł dałbym mu do roboty tak jak Ty chcesz to płacę 2 razy 350 plus raz za szklanki raz za napinacz,jak dla mnie szkoda kasy/lepiej dać mu raz zarobić:decayed:

Opublikowano
  • Autor

No to właśnie o to pytałem :) dzięki ;P zrobię to i może na trochę będzie spokoju ;P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.