Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czy zbieżność ma wpływ na nierówne zurzycie tarcz i klocków hamulcowych.


bero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem przed wymianą tarcz i klocków bo tarcze troche krzywe a klocków juz prawie nie ma:) ogladając klocki przy okazji zerknąłem na bierznik z przodu i w prawym kole widac że jest ono bardziej wytarte.... i teraz moje pytanie.

Czy np po wymianie klocków i tarcz trzeba zrobić zbierzność? czy te starte bardziej opony i zbierzność będą miały znaczny wpływ na niepoprawne zurzycie klocków i tarcz? czy można trochę odłożyć na kiedy indziej tą zbierzność? a jeśli ustawię zbierzność a opona jedna będzie bardziej zjechana to czy to wogóle ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem nierównego zużycia klocków może być stan tarczy oraz zacinanie sie klocków w zaciskach. Aby uniknąć zacinania się klocków należy je co jakiś czas rozebrać i przeczyścić zaciski z tego pyłu który powstaje podczas hamowania i powoduje ich zacinanie. Wówczas klocki bedą równomiernie dociskane przez tłoczki. Jezeli chodzi o zbieżność to na twoim miejscu bym najpierw ustalił co jest przyczyną scinania opony możesz mieć jakiś luz na sworzniach zwrotnicy lub drążka kierowniczego i dlatego ścina ci oponę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność nie ma nic wspólnego z tarczami hamulcowymi lub klockami.

Jeżeli tnie Ci oponę/y to sprawdź w pierwszej kolejności ciśnienie w kołach a następnie układ kierowniczy ( czy nie ma luzów ).

Ponadto czy auto masz od dawna, czy też nie.

Czasem sprzedający zakłada jakieś stare gumy.

Jeżeli kupiłeś samochód nie dawno to taka opona (podcięta) mogła już być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki chłopaki za odpowiedzi:) bałem się że jak założę nowe tarcze i klocki to będą się nierówno zużywać przez brak zbierzności:D ale juz jestem spokojny, a auto mam od niedawna i może rzeczywiście już byłby założone takie opony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...