Nie ma świateł

grzesio764

Koledzy mam problem , jakiś miesiąc temu znikły mi światła drogowe , ostrzegawcze , mijania i tylne były , bezpieczniki dobre , podejrzenia padły na pająka . Dziś rano żona jechała do pracy i żadnych świateł nie było tylko tylne , czyżby całkowicie pająk padł ? A4 B5 1,8 125KM , ADR 98r.

Jak żona jechała dziś do pracy, to pewnie manetkę miała przełączona na drogowe. Masz zapewne reflektory przedliftowe Valeo na żarówki H4, w których światła drogowe gasną po załaczeniu drogowych. A dlaczego nie świecą drogowe? Bo są zaśniedziałe styki w menetce.

O to taka moja teoria, ale coś czuję, że mam rację. Troche dziwnie opisałeś problem, bo pewnie po prostu nie ma tylko i wyłącznie świateł drogowych. Nie ma czegos takiego jak światła ostrzegawcze, ale domyślam się, że miałeś na mysli mignięcia drogowymi.

Panie JASNOWIDZ , dokładnie tak było , żona wróciła do domu przełączyłem manetkę i mijania się poawiły , ale i tak czeka mnie wymiana pająka na jakąś używkę , a na tym moim będę się uczył czyścić styki .

Pozdrawiam.

No a u mnie pomoglo na lekko juz dwa lata albo dluzej. Wazne, zeby obficie spryskac srodkiem na izopropanolu, a nie byle czym.

Wysłane z SGSA

Nie! Spryskuje się przez otwór w osłonie kolumny. To typowy problem w B5 i jest tego pełno na forum.

w takim razie zastanawiam się jak ten preparat dostanie się do środka tej manetki od świateł drogowych , z tego co wiem te przełączniki są poskręcane wszystkie razem , żeby się dostać do styków od drogowych to trzeba odkręcić najpierw manetkę od włączania świateł potem od wycieraczek i na koniec jakąś blaszkę odkręcić aby wyczyścić styki . Gdzieś widziałem zdjęcia całej operacji na internecie .

Ten sposób, o którym piszę zastosowałem sam, światła działają po tym zabiegu ponad 2 lata. W linku, który dałem wyżej kolega napisał:

Ok panowie póki co dziękuję za odpowiedź, jutro kupię ten Kontakt spray i napiszę czy pomogło

---------- Post dopisany 24-10-2013 at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 19:44 ----------

Pomogło zastosowanie preparatu, zrobiłem to dwa razy w dość długich odstępach czasu. Teraz działa jak należy. Także wielkie dzięki. Temat do zamknięcia.

A ty zrób jak chcesz. Twoje auto, twój czas. :whistling:

W poniedziałek zastosuję się do tych wskazówek i dam znać , narazie dzięki.

---------- Post dopisany 01-12-2013 at 10:03 ---------- Poprzedni post napisany 23-11-2013 at 18:40 ----------

Panowie , DZIAŁA , kupiłem kontakt 60 popsiukałem i po 5 sekundach są światła drogowe , zobaczymy jak długo wytrzymają .

Jeszcze raz dzięki jihaad .

Pozdrawiam.

Światla drogowe nie maja przekaźnika i zasilane są bezpośrednio przez przełącznik. Styki będą z czasem śniedziały i tak, z tym, że jak pisałem, u mnie od dwóch lat działa bez problemu po przeczyszczeniu. W razie problemów spryskaj znowu, porządnie i tyle. Nie sądzę, żeby problem wynikał z przepalonych styków na przykład. Poza tym kupno używki to tylko półśrodek, bo każdą nęka ten sam problem przecież.