Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie grilla - robil ktos?


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

noszę się z zamiarem pomalowania grilla w kolor czarny, jeszcze nie wiem czy mat czy połysk. Zastanawiam się jak się za to zabrać i zrobić dobrze, żeby lakier nie odpadał. Malować 2 farbami (podkład + kolor) czy 3 (podkład + kolor + bezbarwny)?

Może któryś z kolegów się w to bawił?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze trzeba dobrze zmatować, p600'p800

może byc najprostszy czarny matt w sprayu ale trwałosc srednia, z chromu farba łatwo sie obija od kamieni,.

można połozyc pod spodem podkład zwiekszajacy przyczepność,.

jezeli połysk to czarna baza i lakier bezbarwny na wierzch napewno bardziej ochroni powierzchnię,. ale bezbarwny nie ze spraya tylko porządny dwuskładnikowy z mieszalni,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałem samą ramkę chromową platidipem wtedy masz mat jeździłem tak jakieś 7miesięcy i było ok zero odpryskó, ale zdecydowałem się pomalować cały grill na czarny połysk oddałem lakiernikowi wiem tylko tyle, że ramkę chromową zmatował , podkład, farba bezbarwny a pozostałą część tą szarą dobrze odtłuścił podkład do plastiku później farba i bezbarwny mam to od miesiąca i jest ok:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zapłaciłeś za pomalowanie? Możesz wrzucić fotkę jak wyszło? Bo może nie ma sensu bawić się samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za malowanie zapłaciłem 150zł, wyszło bardzo ładnie zdjęcia niestety nie wrzucę bo jestem aktualnie za granicą a nie jestem moim autem w kraju będę dopiero pod koniec miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwny ze spreya jest naprawdę dużo gorszy od tego z mieszalni?

ten z mieszalni jest dwuskładnikowy schnie po dodaniu utwardzacza, a w sprayu jedno, do tego bardzo rozcieńczony, i bardzo miekki po wyschnieciu,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są także 2 składnikowe bezbarwne w sprayu :wink: na pewno lepsze od zwykłego spraya, ale wg mnie nic nie zastąpi kładzenia lakieru z pistoletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy chromu nie zostawić w chromie a tylko grila dać w ładny czarny połysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz malowac to caly na czarno albo zostawic tak jak jest. Sam srodek na polysk praktycznie nie bedzie widoczny tylko kase wydasz, a za jakis czas dłuższy lub krótszy i tak odpryski sie porobia, nie unikniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...