Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje car-audio. Muszę coś przerobić - głośniki, wzmacniacz


Jarszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku dni jestem świeżym posiadaczem Łałdi a4 b6 :))

Tak się składa, że nie mam wersji ze specjalnym nagłośnieniem... nie jest to bose, nie ma wzmacniacza nigdzie. Trochę poczytałem informacji na forum, ale dużo też mam pytań i wątpliwości.

Mam aktualnie zestaw 8 głośników. 4 woofery w drzwiach i 4 tweety. (fakt, dla przeciętnego Mariana nie grają najgorzej)

W związku z tym mam taki plan. W półce z tyłu mam jakiś otwór na głośnik(22,5cm), myślałem nad wykorzystaniem go.

XeJpacN.jpg

PYTANIE:

1) Powiedzcie jakie parametry mają te oryginalne głośniki audi? (ile wat/rms)

2) Jeżeli już zdejmę boczki, po czym wygłuszę wszystkie 4 drzwi matami, chciałbym wsadzić nowe głośniki - czy takie 2 zestawy będą ok?

http://allegro.pl/crunch-gti-6-2c-dystanse-mdf-lub-maty-gratis-i3693688955.html

3) Moje radio to Kenwood KDC-4051UG - zmieniać, czy starczy? Bo wydaje się być okey. :P

4) Czy moja myśl podłączenia jest dobra?

Zamontować wzmacniacz w bagażniku, pociągnąć kabel zasilający (+, bo minus do karoserii) przeciągnąć kabel sygnałowy od radia i wpiąć do wzmacniacza.

Wygłuszyć 4 drzwi i wsadzić w nie nowe głośniki, np. (te które podałem) a je zamiast podłączać bezpośrednio do radia, podpiąć dla lepszego efektu tylko do wzmacniacza.

Do tego w bagażniku postawić mała skrzynie basową/wsadzić ten głośnik w półkę jak wyżej wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie mam pojęcia jakie parametry są w standardzie w b6. Wyjmij głośnik i sprawdź:). Nie opłaca się wstawiać głośników z tyłu w drzwiach, dźwięk będzie ci grał za plecami. Najlepiej jakbyś je wywalił lub odłączył. Radio jest w miarę dobre z tego co czytałem brak ustawienia filtrów ale jak na początek może być. Zależy jaki masz cel i ile kasy chcesz wydać? Pierwszą sprawą to jest wygłuszenie drzwi, tylko nie kupuj mat za 12 zł :facepalm: i wygłuszaj obustronnie. Głośnik w półce to porażka:/. Proponuję ci taki zestaw: Tempo 6 Morel można już kupić za 350, bardzo dobra jakość. Tweeter najlepiej jakbyś rzucił na słupki ale na tym to już się trzeba znać jak ustawić. Sam nie wiem jak do końca:/ Wzmacniacz Signat ROC 1 cena około 100zł trochę jest tego na allegro. Bardzo polecam ten wzmacniacz jakość dźwięku znakomita:). SUB, to już zależy jaki rodzaj muzyki słuchasz. SUB musi być odseparowany, żeby grał ci tylko czysty bass:) Oczywiście dobre kable żeby nie było zakłóceń. Bose przy tym zestawie nawet nie pierdnie. Będziesz sam to robił czy komuś zlecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę to robił sam. Plany są aby to zrobić po nowym roku, bo nie mam garażu, a dzisiaj kombinując przy zamkach(ściągałem tapicerkę) trochę łapki przymroziło.

Być może, jak się uda będę jeszcze w tym roku ciągnął kable zasilana z jednej strony samochodu, a z drugiej kable głosowe.

Tak się zastanawiam, czy by można było wsadzić te gwizdki z głośników, które podałeś w miejsce fabrycznych? Chyba da radę?

A jak myślisz, podłączać wszystko pod wzmacniacz? Czy zostawić tak jak jest, a do wzmacniacza podłączyć tylko sub?

ps. tak sam będę to robił. Lekkie doświadczenie już w tym mam :):P

ps.2. wzmacniacz jakiś 500W i chińską skrzynię(zamknięta) - grało mocno w starym poczciwym citroenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że da radę włożyć tweetery w miejsce seryjnych. Tylko nie będzie efektu:/. Wzmacniacz jest 4 kanałowy suba mostkujesz a głośniki podłączasz na 2 wolne kanały. Skrzynie zamkniętą łatwiej dostroić i dobrze masuje plecki. U siebie chce zrobić bass-reflexem samemu ale bardzo nie wiem jak obliczyć to wszystko żeby się zgrało. Poszukam i wstawię filmik jak u mnie podobny zestaw grał w starym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...