Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wadliwy sensor NOX??


Kabaniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem Audi A4 2004r. 2.0 benzyna FSI anglik. Od dluzszego czasu samochod pracuje nierowno, natomiast od kilku miesiecy pojawila sie kontrolka silnika (migotanie, nie swiecaca stale). Samochod wyraznie traci na mocy i praca silnika jest zauwazalnie nierowna (drgania o bardzo wysokiej czestotliwosci).

W serwisie powiedziano mi ze wadliwy jest sensor NOX (???) i za wymiane tego elementu zycza sobie sporo bo az 500 funtow. Zadzwonilem dzisiaj do autoryzowanego dilera w polsce i zazyczyli sobie bardzo podobno kwote za czesc czyli wszystko sie zgadza.

W zwiazku z tym chcialem sie zapytac:

Czy ktos sie orientuje czy taka czesc mozna dostac uzywana i ewentualnie gdzie zeby obnizyc koszty?

Czy wyzej wymieniona czesc na swoj odpowiednik nazwy w polskim jezyku zeby ulatwic szukanie?

Oraz jesli ktos spotkal sie z tym problemem wczesniej, czyli mowiac po polsku jesli komus padla ta czesc i jest zaznajomiony z tematem - jakies wskazowki , porady??

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w fsi kontrolka check engine miga to raczej wygląda mi to na wadliwą cewkę zapłonową-nie ma iskry na którejś świecy i jedziesz na 3 garach, przerabiałem temat w 1.6 fsi, padła cewka, migotanie checka i brak mocy. Ktoś ogarniający diagnostykę samochodową powinien podłączyć Twoje auto pod komputer i sprawdzić kod błędu w sterowniku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...