Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak lampek oświetlenia drzwi


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam, a czy kable tam są to nie wiem, bo nie sprawdzałem. W środku mam światło górne, w podłokietniku czerwone i w bagażniku, klapa bagażnika też ma podświetlenie. Drzwi i na nogi nie ma. teraz to już mi wystarczy jak zrobię drzwi czerwone i białe. Reszta mi jest nie potrzebna.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wystarczy, że kupię moduł któryś z tych : BK, BS, CF, CN - pakiet oświetlenie, elektryczne szyby lub korby, plus wiązki kabli i sprawa jest załatwiona. Tylko podłączyć i będzie światło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wystarczy, że kupię moduł któryś z tych : BK, BS, CF, CN - pakiet oświetlenie, elektryczne szyby lub korby, plus wiązki kabli i sprawa jest załatwiona. Tylko podłączyć i będzie światło?

Teoretycznie tak powinno być, ale może niech się wypowie ktoś, kto już tak zrobił żeby potwierdzić.

Ja będę podpinał pod oświetlenie podłogi (też dorabiane na ledach) ma to jednak jedną wadę - jak otworzę jedne drzwi to zapalą się wszystkie w zamkniętych. Ale tego nie będzie widać, a że ledy to i pobór mocy znikomy. Po kilkunastu sekundach i tak gaśnie wszystko.

teraz to już mi wystarczy jak zrobię drzwi czerwone i białe. Reszta mi jest nie potrzebna.

Jak raz zaczniesz dłubać to Cię wciągnie, sam zobaczysz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, o to chodzi, pytam, bo moduł nie tani jest a mój raczej nie ma funkcji podświetlenia. A powiedz mi jak z wiązkami do drzwi pod światła? bo na allegro tego jest trochę ale piszę wiązki ale nie napiszą do czego. Jak odróżnić te pod światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem w pracy do 19-tej więc dopiero jutro podjadę zapytać i przy okazji ustalę termin na moje auto to ruszymy z tematem.

---------- Post dopisany 29-11-2013 at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany 28-11-2013 at 09:28 ----------

Byłem dzisiaj w mojego elektryka i on twierdzi że będzie się podpinał pod moduł komfortu.

Przy okazji przetestowaliśmy jak świecą klamki i faktycznie potwierdziło się że dość słabo dlatego zapadła decyzja że wymienimy diody na mocniejsze żeby był lepszy efekt. Musze kupić kilka rodzajów i dopasujemy najlepsze.

---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Będziemy to robić koło środy-czwartku więc zdam dokładną relację i zrobię może jakieś foto story.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, daj znać jakie założyłeś i wrzuć foty :). Jak już będziesz miał na gotowo to napisz jak przebiegała praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu udało się zamontować wszystko i efekt jest naprawdę super, jestem bardzo zadowolony :banan:

Oto obiecane krótkie foto story:

Komplet klamek z wymienionymi diodami bo te oryginalne jednak za słabo świeciły

2013-12-05_08_23_53.jpg

Diody trzeba było podkleić żeby się trzymały.

2013-12-05_08_24_24.jpg

2013-12-05_08_51_18.jpg

Teraz lampki czerwone i białe. Na zdjęciu widać kolory kabli w które to jest wpięte.

2013-12-05_09_27_36.jpg

2013-12-05_09_51_44.jpg

Wszystko świeci i jest o.k. Jest lepiej niż myślałem bo zapalają się tylko w otwieranych drzwiach.

2013-12-05_09_02_51.jpg

A teraz najlepsze :radocha:

P1000478.jpg

P1000480.jpg

P1000482zTbn.jpg

P100048894hiK.jpg

Wniosek jest prosty....robić nie zastanawiać się bo naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podświetlane klamki bajka:slina:, szkoda że w B5 nie było tego ori :decayed:

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da wyrezać, ale zawsze lepsze jest ori, plug & play:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lopezzz jesteś wielki. Ułatwiłeś mi robotę. A gdzie kupiłeś takie fajne klamki z podświetleniem? Jak miałbyś jeszcze jakieś zdjęcia z tego dzieła to wrzuć albo wyślij na prv z małym opisem w wolnej chwili :), Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki kupiłem na forum, były jak nowe i w dobrej cenie. Pełnia szczęścia :banan:

Info poszło na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnie pytanie w tym temacie, przeczytałem forum i już sam nie wiem teraz, jedni piszą tak inni inaczej.

Mam moduł komfortu 8E0 959 433 CC. Aby założyć oświetlenie białe i czerwone na TYLKO na tyknie drzwi z korbą to musze zmienić moduł czy nie trzeba??? Konkretna odpowiedź tak albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś by mi mógł pomóc z podłączeniem podświetlanych przednich drzwi?

Znalazłem na forach aby do wtyczki 32pin podłączyć 13 pin jako +12v, masa do pin 21.
Pin 13 nie było więc znalazłem odpowiedni bolec, podłączyłem i nie działa.
Nawet po zamknięciu drzwi i otwarciu z klamki na tym pin nie pojawia się żadne napięcie.
Próbowałem sprawdzić miernikiem i też między 13 pin a 21 pin jest 0v.
Czy to możliwe aby z modułu komfortu nie było jakiegoś kabla?
Wszystkim ten sposób działa tylko mnie nie, pisali aby odłączyć aku, zamknąć drzwi na chwile, otworzyć i nic.
Ktoś pisał że trzeba zaprogramować MK ale nigdzie nie znalazłem tego sposobu (jest tylko na oświetlenie podłogi)
Znalazłem również coś takiego: " Tym razem plus wychodzi z pierwszej od prawej, czarnej kostki (czerwono/żółty kabel) zaś minus został podpięty w kostce od zamka Pod pin 4 (szaro/fioletowy kabel). "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...