Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z CLH


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,

mam samochodzie fabryczne lusterko wewnętrzne fotochrom, CLH i włącznik świateł auto, dołożyłem sobie do tego światła DRL razem z przełącznikiem DRL tak jak w tym wątku http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/montaz-modulu-drl-swiatlach-drogowych-265895/ . Wszystko pięknie działało, aż do tego poniedziałku kiedy postanowiłem odłączyć i pomalować sobie lusterko wew. w czarny mat (pod kolor nowego sufitu s line). No wiadomo lakierowanie trwało kilka dni, a samochodem musiałem jeździć bez lusterka do pracy. Podczas jazdy zauważyłem, że bez względu na porę dnia cały czas włączał mi się CLH bez względu na porę dnia i mimo tego , że na przełączniku był wyłączony oraz włączały mi się światła mijania po ustawieniu przełącznika na AUTO i bez względu na porę dnia, a po przełączeniu pokrętła na pozycję świateł mijania podświetlenie na panelu z przełącznikami z CLH i DRL zaczynało mi migać... Zwaliłem to na brak lusterka fotochrom... Aha i wyskoczył mi błąd braku fotochromu

Po założeniu przelakierowanego lusterka fotochrom (oczywiście do lakierowania zasłoniłem wszystkie czujniki) panel z CLH i DRL podczas przełączania pokrętła świateł przestał migać, fotochrom działa poprawnie (błąd już nie wyskakuje) ale pozostał problem z CLH mimo tego, że jest wyłączony na przełączniku to i tak się zapala :kwasny: jeszcze muszę zobaczyć jak w ciągu dnia działa funkcja AUTO czy się zapala czy nie...

Co może być z tym CLH? Przełącznik się skopał czy po prostu pozostał błąd po odłączeniu lusterka fotochrom? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasuj bled z mce, fotochrom dziala z innych czujnikow niz clh, tak wiec to nie ma powiazania. Do lusterka dochodzi do kostki na pin 6 info ktore wedlug opisu http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

Zobacz polaczenia i kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a może to po prostu jakieś zwarcie w tym przełączniku DRL/CLH i po prostu się zbiegło z tym odłączeniem lusterka :kwasny: bo zastanawia mnie to miganie przełącznika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i zwarcie wyciagnij wtyczke 8 pinowa z wlacznika CLH, zobacz czy beda zalaczac sie halogeny, zobacz jak bedzie zachowywac sie po podaniu masy na pin 7. nie pamietam do konca czy jak jest masa na 7 to oznacza przelacznik na 1 czy na 0. musisz zobaczyc.

Zobacz rowniez jak zachowuje sie w dzien przelacznik na AUTO. jak beda sie zalaczac swiatla to wina lezy w lusterku jak nie to problem w przelaczniku ewentualnie w MCE ale w to ostatnie watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ustawię włącznik na auto to w dzień się nie włącza, ale jak przełączę na postoje lub mijania to już przełącznik CLH mi nie miga ale zaczęło migać podświetlenie wewnątrz i włącznik świateł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, lusterko, lampa oswietlenia wnetrza i wlacznik swiatel jest powiazany ze soba...

pin 6 w lusterku= sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

jesli nic innego nie rozkrecales, typu wlacznik swiatel i lampka podsyfitowki to sprawdz kostke przy lusterku pin, moze sie wypial, jest slabe przejescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już wiem, moduł od świateł dziennych się wysypał, jak go wczoraj wypiąłem to dyskoteka ustała, a jak znowu podpiąłem to po raz kolejny dyskoteka, dzisiaj oddaje go na reklamację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...