Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ) 1.8T AVANT by Zibione

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie
Nie mój pierwszy 1.8T gdyż wcześniej miałem Octavie z motorem AUM. Tutaj sercem jest jednak AVJ - chyba seria :). Sprowadzony z DE w 2011. Ostatnia wizyta w ASO w 2009 przy przebiegu 113 tys km, obecnie licznik pokazuje 160 tys km.


Z wyposażenia:
- elektryczne, podgrzewane lusterka
- elektryczne szyby x4
- podgrzewane stołki + elektryczna regulacja lędźwi + wysuwane podudzia
- 3-ramienna skórzana kierownica ze wspomaganiem oraz regulacją w dwóch płaszczyznach
- radio Audi Chorus ze zmieniarką na 6 CD
- FIS
- ABS, ESP
- 2-strefowy klimatronik
- podświetlany podłokietnik
- centralny zamek
- w halogenach wstawione LEDy
- pakiet chrom
- dzielona tylna kanapa
- felgi 17 cali TSW z kapciami 225/45
- z przodu sprężyny ABT Sportline 400VA, z tyłu ABT Sportline 404 HA - na takich już przyjechał z DE - są na to jakieś Niemieckie TUV czy inne homologacje :)
- webasto - z tego co się zorientowałem nie jest sprawne ale i tak mam zamiar je usunąć a nie naprawiać
- xenon

Co już zrobiłem:
- akcja na cewki - 4 nówki na pokładzie
- wymiana świec, uszczelki pokrywy zaworów, dwóch wachaczy
- lampka ambiente
- pełny FIS
- podświetlane nawiewy + kubki i uchwyt na napoje
- podświetlenie LED we wnętrzu
- postojówki H6W oraz H7 w wersji blue
- wymieniłem gumkę w pilocie :)

Plany:
- tempomat DONE
- renowacja panelu klimatronika + włącznika świateł DONE
- jakieś oryginalne felgi 17 cali AUDI bo te co są średnio mi się podobają
- pewnie na wiosnę zawita LPG DONE na gratach STAG 4Qbox, Hana zielona, FARO 8mm, Czerwony AC-R01

Pojawiło się również klika nieplanowanych rzeczy takich jak :

- katalizator zastąpiony DP

- wtryski od BEXa

- k03s


DSC_0045.jpg

DSC_0048.jpg

DSC_0054.jpg

Edytowane przez zibione

Opublikowano

autko ładne :wink:

webasto - z tego co się zorientowałem nie jest sprawne ale i tak mam zamiar je usunąć a nie naprawiać

Dlaczego chcesz usuwać?:shock3: nie jeden by chciał mieć webasto

Opublikowano

kurcze widze że też masz drewno... ja tez mam, i chce jak najszybciej sie tego pozbyć :facepalm: a tak autko całkiem fajne. pozdrawiam:wink:

Opublikowano

Fajna czarnula, webasto fajna sprawa lepiej naprawić, kola ori audi mam na sprzedaż jak by co:wink:

Opublikowano
  • Autor

Webasto jak narazi zajmuje mi tylko miejsce pod maską :) czy praca czy dom auto garażuję więc jak dla mnie zbędny gadżet aczkolwiek zorientuje się co mu dolega :)

Dekory nie są takie złe, chociaż ciemniejsze drewno byłoby ładniejsze - aczkolwiek jak finanse pozwolą to zostaną zmienione :) narazie mam inne priorytety jeśli chodzi o samochód :)

Opublikowano

w sprawie dekorów masz takie same podejscie jak ja :wink:

Opublikowano

sliczne auto.ja nadal jeżdzę octavia AUM i mam nadzieje że już niedługo bede właścicielem podobnego Audi.

Opublikowano

Jak dla mnie to te dekory całkiem znośne są. Fajny silnik pod maską. Jakieś plany co do modów?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Generalnie dążę żeby auto było jak najlepiej wyposażone. Część modów już była ja kupiłem auto, inna część zawitała po tygodniu eksploatacji a w najbliższej przyszłości chciałbym tempomat, podświetlanie drzwi od dołu oraz podświetlanie nóg - to by było tyle jeśli chodzi o wnętrze. Na lato jakieś oryginalne felgi audi 17 cali :) Z racji, że sporo jeżdżę zawita pewnie LPG - być może, że własnoręcznie zamontowane.

---------- Post dopisany at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

Co do planów jeżeli chodzi o motor to zobaczymy, na dniach mam zamiar zrobić logi i zobaczyć co tam w trawie piszczy. Narazie czekam na dogodną okazję - bo dziewczyna się gniewa, że ciągle coś przy samochodzie robię :P

---------- Post dopisany 14-12-2013 at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany 01-12-2013 at 20:34 ----------

Efekty pierwszego rzezania w samochodzie:

Podświetlenie nawiewów, kubki i wizytownik

W drodze jest już moduł tempomatu + manetka i kto wie może z czasem zawita kierownica multifunkcyjna :)

Aaa w międzyczasie zawitały też wycieraczki aero:)

DSC_0089.jpg

Opublikowano

Fajnie to wszystko wygląda:thumbup1:

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Ostatnio mój temat dawno nieaktualizowany więc postanawiam coś odświeżyć.

Opierałem się podnoszeniu mocy ale generalnie długo się nie dało :) ciągłe wrażenie, że poprzednie 1.8T w skodzie jeździło dużo fajniej postanowiłem, że w audi się coś zadzieje. I tak pod maskę wpadły:

- DP zamiast kata - niestety to on przyduszał konie :)

- wtryski od BEXa - w zasadzie tak zapobiegawczo - albo inaczej udało się kupić po mega okazyjnej cenie :)

- hybryda k03s od kolegi Dev - niestety ale po wywaleniu kata samochód zostawiał za sobą chmurę dymu - jak się okazało sprawcą były uszczelniacze olejowe w turbo.

Po tych zabiegach udałem się do forumowego kolegi Łukasz13 celem korekty softu. Nie chciałem auta żyłować i mówiłem od razu, że nie chcę na maxa a wystarczy około 200km i 300Nm.

I w zasadzie tak się stało bo efektem tego jest poniższy wykres. Pierwszy przejazd na PB a drugi na LPG

knnxmz6n.jpg


Z racji nudów w ostatnich dniach postanowiłem też po nadrabiać zaległości.

Wpadło prawie wszystko co przez ostatnie czasy woziłem w bagażniku, a więc :

- nowy rozrząd+pasek wielorowkowy

- olej Motul X-Cess 5W40 + oczywiście filtr oleju :)

- filtr powietrza ale to jakiś czas temu wraz z nową przepływką

- serwis klimatyzacji

Niestety zabrakło czasu żeby wymienić linki od ręcznego :(

wlaxxmw6.jpg

2g3hv5ru.jpg


I klika fotek po myciu i woskowaniu:

aeoqdr4p.jpg

65bpo7t4.jpg

yw6dlg7x.jpg

Edytowane przez zibione

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.