Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ) 1.8T AVANT by Zibione


zibione

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie
Nie mój pierwszy 1.8T gdyż wcześniej miałem Octavie z motorem AUM. Tutaj sercem jest jednak AVJ - chyba seria :). Sprowadzony z DE w 2011. Ostatnia wizyta w ASO w 2009 przy przebiegu 113 tys km, obecnie licznik pokazuje 160 tys km.


Z wyposażenia:
- elektryczne, podgrzewane lusterka
- elektryczne szyby x4
- podgrzewane stołki + elektryczna regulacja lędźwi + wysuwane podudzia
- 3-ramienna skórzana kierownica ze wspomaganiem oraz regulacją w dwóch płaszczyznach
- radio Audi Chorus ze zmieniarką na 6 CD
- FIS
- ABS, ESP
- 2-strefowy klimatronik
- podświetlany podłokietnik
- centralny zamek
- w halogenach wstawione LEDy
- pakiet chrom
- dzielona tylna kanapa
- felgi 17 cali TSW z kapciami 225/45
- z przodu sprężyny ABT Sportline 400VA, z tyłu ABT Sportline 404 HA - na takich już przyjechał z DE - są na to jakieś Niemieckie TUV czy inne homologacje :)
- webasto - z tego co się zorientowałem nie jest sprawne ale i tak mam zamiar je usunąć a nie naprawiać
- xenon

Co już zrobiłem:
- akcja na cewki - 4 nówki na pokładzie
- wymiana świec, uszczelki pokrywy zaworów, dwóch wachaczy
- lampka ambiente
- pełny FIS
- podświetlane nawiewy + kubki i uchwyt na napoje
- podświetlenie LED we wnętrzu
- postojówki H6W oraz H7 w wersji blue
- wymieniłem gumkę w pilocie :)

Plany:
- tempomat DONE
- renowacja panelu klimatronika + włącznika świateł DONE
- jakieś oryginalne felgi 17 cali AUDI bo te co są średnio mi się podobają
- pewnie na wiosnę zawita LPG DONE na gratach STAG 4Qbox, Hana zielona, FARO 8mm, Czerwony AC-R01

Pojawiło się również klika nieplanowanych rzeczy takich jak :

- katalizator zastąpiony DP

- wtryski od BEXa

- k03s


DSC_0045.jpg

DSC_0048.jpg

DSC_0054.jpg

Edytowane przez zibione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ładne :wink:

webasto - z tego co się zorientowałem nie jest sprawne ale i tak mam zamiar je usunąć a nie naprawiać

Dlaczego chcesz usuwać?:shock3: nie jeden by chciał mieć webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna czarnula, webasto fajna sprawa lepiej naprawić, kola ori audi mam na sprzedaż jak by co:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto jak narazi zajmuje mi tylko miejsce pod maską :) czy praca czy dom auto garażuję więc jak dla mnie zbędny gadżet aczkolwiek zorientuje się co mu dolega :)

Dekory nie są takie złe, chociaż ciemniejsze drewno byłoby ładniejsze - aczkolwiek jak finanse pozwolą to zostaną zmienione :) narazie mam inne priorytety jeśli chodzi o samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dążę żeby auto było jak najlepiej wyposażone. Część modów już była ja kupiłem auto, inna część zawitała po tygodniu eksploatacji a w najbliższej przyszłości chciałbym tempomat, podświetlanie drzwi od dołu oraz podświetlanie nóg - to by było tyle jeśli chodzi o wnętrze. Na lato jakieś oryginalne felgi audi 17 cali :) Z racji, że sporo jeżdżę zawita pewnie LPG - być może, że własnoręcznie zamontowane.

---------- Post dopisany at 20:34 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

Co do planów jeżeli chodzi o motor to zobaczymy, na dniach mam zamiar zrobić logi i zobaczyć co tam w trawie piszczy. Narazie czekam na dogodną okazję - bo dziewczyna się gniewa, że ciągle coś przy samochodzie robię :P

---------- Post dopisany 14-12-2013 at 20:21 ---------- Poprzedni post napisany 01-12-2013 at 20:34 ----------

Efekty pierwszego rzezania w samochodzie:

Podświetlenie nawiewów, kubki i wizytownik

W drodze jest już moduł tempomatu + manetka i kto wie może z czasem zawita kierownica multifunkcyjna :)

Aaa w międzyczasie zawitały też wycieraczki aero:)

DSC_0089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój temat dawno nieaktualizowany więc postanawiam coś odświeżyć.

Opierałem się podnoszeniu mocy ale generalnie długo się nie dało :) ciągłe wrażenie, że poprzednie 1.8T w skodzie jeździło dużo fajniej postanowiłem, że w audi się coś zadzieje. I tak pod maskę wpadły:

- DP zamiast kata - niestety to on przyduszał konie :)

- wtryski od BEXa - w zasadzie tak zapobiegawczo - albo inaczej udało się kupić po mega okazyjnej cenie :)

- hybryda k03s od kolegi Dev - niestety ale po wywaleniu kata samochód zostawiał za sobą chmurę dymu - jak się okazało sprawcą były uszczelniacze olejowe w turbo.

Po tych zabiegach udałem się do forumowego kolegi Łukasz13 celem korekty softu. Nie chciałem auta żyłować i mówiłem od razu, że nie chcę na maxa a wystarczy około 200km i 300Nm.

I w zasadzie tak się stało bo efektem tego jest poniższy wykres. Pierwszy przejazd na PB a drugi na LPG

knnxmz6n.jpg


Z racji nudów w ostatnich dniach postanowiłem też po nadrabiać zaległości.

Wpadło prawie wszystko co przez ostatnie czasy woziłem w bagażniku, a więc :

- nowy rozrząd+pasek wielorowkowy

- olej Motul X-Cess 5W40 + oczywiście filtr oleju :)

- filtr powietrza ale to jakiś czas temu wraz z nową przepływką

- serwis klimatyzacji

Niestety zabrakło czasu żeby wymienić linki od ręcznego :(

wlaxxmw6.jpg

2g3hv5ru.jpg


I klika fotek po myciu i woskowaniu:

aeoqdr4p.jpg

65bpo7t4.jpg

yw6dlg7x.jpg

Edytowane przez zibione
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...