Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ścięta zębatka na wałku rozrządu


Gepetto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam spory problem,otóż silnik(2.0 ALT) od pewnego czasu zaczął strasznie klekotać.Odstawiłem samochód do mechanika i okazało się,że jedna zębatka na wałku rozrządu jest prawie całkiem ścięta.Mechanik twierdzi,że łańcuszek mógł przeskoczyć o jedno-dwa oczka.Pytanie jest-jak wielkie szkody dla silnika mogło to wyrządzić.Dopiero w sobotę będzie dalej rozbierany silnik,więc chciałem się wcześniej dowiedzieć.Boję się,że silnik będzie do wymiany.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie panikuj mozliwe ze tylko rozregulowal sie rozrzad , jeden dwa zeby balaganu nie narobia. Piszac scieta zebatka masz na mysli starte zeby do tego stopnia ze lancuch przeskoczyl. Czy moze scielo klin na wariatorze i sie przestawil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na ktorej sa sciete zeby na walku wydechowym czy na ssacym (wariatorze) Mozliwe ze nawalil ci napinacz i skaczacy lancuch pozrywal zeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony (patrzac na silnik) to wariator po stronie ssacej , jesli okaze sie to prawda daj znac bo ja regeneruje te wariatory wiec moze uda sie pomoc. Trzeba tylko znalezc przyczyne zerwania zebow, cos zablokowalo walek ssacy , lub lancuch byl zle napiety i powycieral zeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu słyszałem jakby łańcuch obcierał o obudowę.Przy odpalaniu przez 2-3 sekundy był znany wszystkim warkot.Mówiąc że zębatka jest z prawej strony samochodu,miałem na myśli tą od strony pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak walek wydechowy. Tyrkotanie przy rozruchu to prawdopodobnie zarwany hamulec wariatora , usterka ta jednak nie powinna miec wplywu na lancuch. Przy okazji naprawy powinienes sprawdzic wariator czy nie jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...