Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z ogrzewaniem


dugi6.91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwóch tygodni borykam się z problemem ogrzewania w mojej bestii ALZ ;) Mianowicie po całej nocy stania auta zapalam jade temperatura po jakichs 5-8 km osiaga 90 stopni przy temp. zewn 2.5 stopnia a ogrzewania brak. Staje na poboczu popuszczam korek ze zbiorniczka plyn idzie do gory zaczyna leciec przez przelew,temp. silnika spada ( czasami przekracza dosc ambitnie pion czyli 90 ale po popuszczeniu korka dynamicznie spada na ok 70), ogrzewaanie letnie tak jeszcze z dwa razy i po 15 km jazdy ciesze sie ogrzewaniem w moim autku. Termostat wymieniony bo vag go wskazał teraz błędów nie ma. Autko stoi po 3-4 godziny w ciagu dnia odpalam i do wieczora jest wszystko ok, wsiadam rano znowu to samo. Słyszałem że może to być najprawdopodobniej wina korka co o tym myślicie. Pomóżcie bo zima za pasem. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima już jest kolego ;-) a wymiana korka nie droga ja to zrobiłem i jest dobrze już ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enrike powiedz mi czy miałeś objawy podobne do moich czy inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bardziej obstawial nagrzewnice niz korek bo to przerabialem korek tez wymienialem nie drogo wymien napewno nie zaszkodzi zobaczysz co sie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem ale dlaczego auto sie zachowuje jak zapowietrzone. ;/ juz mnie dobija w poniedzialek ogarne jakis korek i zobaczymy bo mnie irytuje stawanie w sniegu i odkrecanie korka nie takie usterki nie w aucie tej klasy :( masakra jakas. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem taki przypadek i zapowietrzało mi się przez pęknięty kruciec wchodzący do głowicy. Wymieniłem i ogrzewanie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego hulek mowisz o tym kruccu ktory jest od tyslu silnika od strony skrzyni ?

---------- Post dopisany 08-12-2013 at 17:10 ---------- Poprzedni post napisany 07-12-2013 at 19:42 ----------

Witam prawdopodobnie znalazłem dziś przyczyne, od znajomego wziąłem rano korek i problemy ustały jutro kupię nowy dla siebie i napisze za kilka dni co i jak. Może się komuś temat przyda. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ten z tyłu. Miałem minimalnie pęknięty i to wystarczyło żeby zapowietrzać układ chłodzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze jutro zobaczyc, bo korek niestety okazal sie zlym przypuszczeniem. autko nadal sie zapowietrza. Panowie a może zna ktoś jakiegoś komprente mechanika w okolicach Rudy Śląskiej . ?

---------- Post dopisany 14-12-2013 at 08:28 ---------- Poprzedni post napisany 11-12-2013 at 20:11 ----------

Witam przyczyna moich zmagań w Audiczce była rozszczelniona pompa wody która wytrzymała 13 tkm. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unie ten krociec się poci z tyłu silnika i ubywa płynu ale mi się nie zapowietrza i ogrzewania też nie było a okazało się zapchana nagrzewnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...