Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS+ESP po raz kolejny


jajcosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie powiem, że akumulator jest dobry, kręci tip top, napięcie powyżej 12,4V.

Wiem, że już temat wałkowany ale, raz po raz przy odpalaniu auta przeważnie jak jest duża wilgotność powietrza, wywala na liczniku kontrolki abs+esp. Drugi przypadek, podczas jazdy po konkretnych dziurach, bruku itp. zapalają mi się kontrolki abs+esp. Wszystkie wianki abs, są całe bo sprawdzałem, sprawdzałem też vagiem wskazania predkosci kół i są równe.

Mechanik powiedział mi, że błąd przy odpalaniu wyrzuca dlatego, że gdzieś na kablach jest słabe przebicie czy coś takiego ?

Podpiąłem vaga, i nie wiem ale w któreś grupie ABS pokazało mi napięcie 11 V ?

Od czego zacząć poszukiwania?

Błedy z logowania:

Controller: 8D0 907 389 D

Component: ABS/ESP front D56

Coding: 04255

Shop #: WSC 34681

1 Fault Found:

18258 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ECU

P1850 - 35-10 - - - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś/oglądałeś sterownik ABS? Zobacz czy czasem gdzieś go nie zalała woda...

Wszystkie kostki, kabelki i łączenia przeglądnij solidnie, gdzieś może być zaśniedziały styk albo nie łączy coś jak powinno, stąd też może być spadek napięcia.

Mechanikowi pewnie chodziło o to że któryś kabel ma słaby styk i to może być właśnie to co wyżej napisałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kiedyś ciekła uszczelka pod obudową ECU, ale wtedy sprawdzałem wtyczki i przekaźniki przy ECU - były ok. Druga sprawa, czy mogę ( oczywiście na wyłączonym zapłonie) dowolnie wyciągać bezpieczniki i przekaźniki czy nic się nie stanie z ustawieniami sterowników czy coś?

PS: sterownik ABS to przy pompie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...