Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Avant Głośnik i reszta


Szwarco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, chciałbym zasięgnąć rady Was - Fanatyków ;) Mianowicie: od miesiąca posiadam A4 B5 2.8 quattro i autko jest generalnie bomba aaaaale... razi mnie to, że głośniki z przodu strasznie "pierdzą" przy niskich tonach:/ nie to, żebym był fanatykiem ale bas powinien łamać żebra a nie gruchotać uszy :) Subwoofer stoi ze wzmacniaczem w garazu i czeka na montaż ale najpierw zmieniłbym ten szajs z przodu :) Więc do sedna: czy ktoś może polecić mi jakie głośniczki można wsadzić do mnie w przednie drzwi ?? załączam zdjęcie boczku drzwi, bo nie jestem pewien czy da radę tam wsadzić coś więcej niż 13 cali :/ ewentualnie może ktoś ma pomysł jak przerobić boczek żeby weszło więcej :) Pomożecie ??

bok.jpg

---------- Post dopisany 23-12-2013 at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 17:00 ----------

Dzięki za odpowiedź... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głosniki 16 wkładasz do siebie i elegancko pasuja ale trzeba do tego dystanse i delikatnie przerobić a dokładnie wyciąć jeden uchwyt w boczku. poszukaj na forum jest wszystko ładnie opisane i nawet fotki koledzy powklejali jak to zrobić... nie zapomnij o dokładnym wygłuszeniu drzwi matami bo bez tego efektu nigdy nie osiągniesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w coś z sony xplod, z przodu siedzą głośniki 13 cm jakie byś nie wsadził to żeber one łamać nie będą, po prostu są za małe według mnie z przodu dać lepiej dobre trzynastki i dobre tweetery i wspomagać to tyłem na półkę zarzucić jakieś większe i tupke w bagażnik wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w coś z sony xplod, z przodu siedzą głośniki 13 cm jakie byś nie wsadził to żeber one łamać nie będą, po prostu są za małe według mnie z przodu dać lepiej dobre trzynastki i dobre tweetery i wspomagać to tyłem na półkę zarzucić jakieś większe i tupke w bagażnik wsadzić.

raczej kolego w avancie ciężko bedzie o półkę :facepalm: w tylne dzwi walisz 16 i dobre wygłuszenie i będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w coś z sony xplod, z przodu siedzą głośniki 13 cm jakie byś nie wsadził to żeber one łamać nie będą, po prostu są za małe według mnie z przodu dać lepiej dobre trzynastki i dobre tweetery i wspomagać to tyłem na półkę zarzucić jakieś większe i tupke w bagażnik wsadzić.

raczej kolego w avancie ciężko bedzie o półkę :facepalm: w tylne dzwi walisz 16 i dobre wygłuszenie i będziesz zadowolony

A no tak Sorka, nie zerknełem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam lekturę car audio faq Nazara.Dowiesz się dlaczego głośniki w tylnej półce to złoooo ;-).

Generalnie jeśli chcesz,aby to grało poprawnie ,dajesz 16cm zestaw odseparowany w przednie drzwi.Jest na forum fajny opis jak je tam pomieścić.W zależności od jakości/mocy głośnika zasilasz je radiem lub zewnętrznym wzmacniaczem.Mile widziane wytłumienie drzwi (na pewno przyda się na przyszłość).Do tego sub zabudowany w boczku ,może być niewielki intertechnik mds 08 i masz dyskretny ładnie grający system za 800zł.Niestety własna praca i czas nie wchodzą w cenę.

A tak na początek do zmiany jakości nagłośnienia polecam wymianę radyjka na jakieś firmowe,niekoniecznie z nowej lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobra będę szukał sobie informacji na forum odnośnie 16 z przodu bo sam szczerze powiem, że 13 nie budzą mojego zaufania :) wzmacniacz jest ii subwoofer tez :) tylko czeka na kable i na radio :) To kolejne pytanie Wam zadam: Może ktoś polecić radio jakies za 300-400 zł ?? alpine, kenwood czy co polecacie ?? i kwestia kabli do wzmacniacza i mat do wygłuszania :) też ktoś, coś poleci ?? Dzięki za pomoc :D Wszystko będzie udokumentowane i wrzucone na forum :) jak tylko się wezmę do roboty i będę kminił to zamieszczę :) Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine - Cyfrowy radioodtwarzacz multimedialny - UTE-72BT

Czy to radio będzie Git czy może mam szukać czegoś droższego ?? nie ukrywam, że płyty CD i tak traktuje hobbystycznie (kupuje i stawiam na półkę, na pewno nie wożę w aucie :)) więc chyba powinno spełnić wymagania tylko czy dobrze zagra ??

W posiadaniu mam:

Sub: Mac Audio MP Box 300 - Car Audio Katalog

i wzmacniacz: Mac Audio MPX 2500 - Car Audio Katalog

A za propozycję głośników dzięki wielkie @POWER-KRIS :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radia to jakieś z karta pamięci. USB jest lipa bo łatwo złamać jak coś wlozysz. Mi w moim Alpine brakuje tylko gniazda na kartę SD.

Chyba Clarion robi na SD a klasa radia porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...