Skocz do zawartości
IGNOROWANY

system bose i dodatkowy wzmacniacz.


Rekomendowane odpowiedzi

Moze w koncu ktos mi pomoze :-)

Glosniki hertz dsk 165 syczki i zwrotnice, zasilanie podpiete pod wiazke w drzwiach niebieski z żoltym i brazowy z zielonym myslalem ze przednie ida do radia ale te kable mam w kosci wzmacniacza bose, glosniki 4 ohm reszta bose 2 ohm stad moze przod cicho gra.

Pytanie czy mozna i jak podlaczyc inny wzmacniacz ktory jest na czincze ? Aby pod nim lataly przednie glosniki a tylne bez zmian pod tym bose. W radiu sa tylko dwie wtyczki czy nie powinno byc tej srodkowej ?

DSC_1262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,widze kolege na swoim temacie:wink:nie wiem czy da sie to polaczyc z tym ori wzmakiem bose,ale mozna wyciagnac sygnal z radia do wzmaka drugiego pod przody np.za pomoca tego urzadzenia ADAPTER SYGNAŁU RCA WYPOSAŻ RADIO W 2 x RCA SOLING (3732959598) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ,jest tam tez dobry opis montazu,a tej kostki srodkowej nie ma bo to wlasnie tam wpiete sa ori glosniczki a teraz wystarczy tam wpiac ten adapter i juz jest 2xrca potem wzmak w bagazniku i kable glosnikowe z tej kostki o ktorej pisales podlaczysz do tego wzmaka i masz wszystko

---------- Post dopisany at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

tak ,dokladnie na tym zamieszczonym zdjeciu masz pokazane ze ta srodkowa kostka to wlasnie glosniki i tam wepniesz ten adapter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super kolego juz jestem na dobrej drodze :-) musze kupic gdzies wsowki i to podlącze, czyli czincz od radia do wzmacniacza juz mam jak podlaczyc a sygnal ? Remote? Inaczej wzmacniacz nie ruszy. Bedzie podlaczony taki

RTVBLACAW00182.jpg

post_13231_0_06231100_1385394146.jpg

Jak bys mi jeszcze kolego dopisal cos :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chce mi się wierzyć że przy pełnym BOSE przód gra cicho, bo BOSE zapierd..., chyba że jest tak ustawione w radiu że jest ciszej przód a tył głośniej.

Tamte wyjścia głośnikowe są od radia (czyli jak nie ma BOSE - ale chyba jakiś sygnał tam też jest przy kodowaniu na bose), a przy BOSE sygnały idą z tej małej kostki podzielonej na trzy do wzmacniacza i z niego idzie wszystko na 10 głośników.

A jak już będziesz się upierał na wzmacniacz to remonte ciągniesz z kostki tej co sygnały do wzmacniacza BOSE pin nr 6 na zdjęciu masz symbol + rozłączanego (obok jest COM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozne sposoby sterowalem radiem obecnie wszystko jest na 0 wypinalem tez przod od wzmacniacza i podlaczalem w inny kanal, bez zmian gra tak ze ledwonslychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,slawek ,on z przodu ma zamienione glosniki na hertz dwudrozne ze zwrotkami i sykami,i to mial w bagazniczku podpiete do wzmaka a ze ktos sobie wyjal wzmak to podpial na sztuke do ori bose i to nie bedzie gralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz , nawet widać ze wtyka była ucięta i kable są sztukowane ...

całe szczęście ze ten plusowy zostawił masa tez przeciągnę tylko czincze które gdzieś też muszę kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mase mozesz sobie podpiac z tylu ,ja mam ze sruby ktora dokreca zderzak,ona jest wkrecana w rame wiec bardzo solidna masa:wink:i nie mam zadnych zlych objawow a mam 2 wzmaki podpiete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos zostawil przykrecona gdzies tu jak jest wpiecie pasa , taki kawalem 20 cm moze nie bedzie trzeba zmieniac. Ale dzielinza rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz wykozystac ale wazne zeby bylo solidnie zmasowane ,wiem ze najlepiej ciagnac od aku ale znow drugi kabel wiec ja zrobilem od sruby ,narazie mam rok i jest ok,a te kable prad i masa chociaz tej samej grubosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tej samej firmy i ta sama grubosc napis audsion chyba :-)

Zastanawia mnie jeszcze taka rzecz, czy sub nie powinien wydawac tylko niskich dzwiekow ? Jesli tak to czy na kablu cos bylo? A moze kanal w wzmaku jest do niego przystosowany i mam zle podlaczony?

---------- Post dopisany 19-12-2013 at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2013 at 13:54 ----------

wszystkie kable już przeciągnięte pod tylną kanapę, jutro powinien przyjść ten adapter RCA , później tylko pojadę po wzmacniacz na wieś i zobacze czy to hula :)

P.S i nikt nie wie co z tym subem ?

---------- Post dopisany 24-12-2013 at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany 19-12-2013 at 18:56 ----------

witam,widze kolege na swoim temacie:wink:nie wiem czy da sie to polaczyc z tym ori wzmakiem bose,ale mozna wyciagnac sygnal z radia do wzmaka drugiego pod przody np.za pomoca tego urzadzenia ADAPTER SYGNAŁU RCA WYPOSAŻ RADIO W 2 x RCA SOLING (3732959598) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ,jest tam tez dobry opis montazu,a tej kostki srodkowej nie ma bo to wlasnie tam wpiete sa ori glosniczki a teraz wystarczy tam wpiac ten adapter i juz jest 2xrca potem wzmak w bagazniku i kable glosnikowe z tej kostki o ktorej pisales podlaczysz do tego wzmaka i masz wszystko

---------- Post dopisany at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

tak ,dokladnie na tym zamieszczonym zdjeciu masz pokazane ze ta srodkowa kostka to wlasnie glosniki i tam wepniesz ten adapter

Kolego troszke mnie w blad wprowadziles, to urzadzenie jest strasznie kiepskiej jakosci i na dodatek nie dziala tak jak to opisales ... Wszystko milczy trzeba czincze przecinac i wpinac bezposrednio w sygnal a nie w glosniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,to mi przykro ze ten sprzęt jest takiej jakości, podalem model przykladowy, może model innej firmy bylby lepszy ale niestety przeróbki tego typu tak wyglądają , dużo rzeczy trzeba testować i przerabiac, i podobny sprzęt może inaczej funkcjonować przy innym typie radia.Ale po przeróbkach zagralo??pozdrawiam i wesolych świat życzę

---------- Post dopisany at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ----------

jeszcze raz dokladnie sprawdzilem ten adapter i jeśli wszystko jest podlaczone ok to sygnal musi być i nie może być ciszy na wyjściu,no chyba ze sprzęt jest wadliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz nowy temat w tym dziale napisalem moze cos poradzisz :-)

Wesolych swiat :-)

---------- Post dopisany 26-12-2013 at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany 25-12-2013 at 15:00 ----------

Powoli wymiekam z tym systemem hertz... Poucinalem czincze i sygnal bezposrednio w piny przy radiu chce wpiac, i tu problem gdzie nie dotkne tylko srodkiem czyli bolcem w czinczy to juz graja oba przednie i balans tylko scisza je i w glosnikach nie ma basu tylko graja dzwiekiem jak dam wiecej to charcza... Czy opisze mi ktos wedlog naklejki na radiu gdzie czincze powinny byc wpiete zeby dzialalo jak powinno.?

---------- Post dopisany at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany at 18:03 ----------

Powoli wymiekam z tym systemem hertz... Poucinalem czincze i sygnal bezposrednio w piny przy radiu chce wpiac, i tu problem gdzie nie dotkne tylko srodkiem czyli bolcem w czinczy to juz graja oba przednie i balans tylko scisza je ale graja i w glosnikach nie ma basu tylko graja dzwiekiem jak dam wiecej to charcza... Czy opisze mi ktos wedlog naklejki na radiu gdzie czincze powinny byc wpiete zeby dzialalo jak powinno.? Ogolnie caly montarz abym sprawdzil czy gdzies mam zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...