Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spada temperatura w miescie <help>


karol18183

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki objaw po wymianie czujnika temp. cieczy auto osiąga temp. 80-88 na trasie jak jadę z prędkością szybszą np. 120 to dochodzi do 88 prawie 90 a jak jadę z 100 to waha się około 85 natomiast w mieście spada do 70 jak i w trakcie jazdy jak i w czasie postoju. co to może być ze na trasie przy temp na dworzu około 0 stopni idzie do góry a w mieście spada ? układ zapowietrzony? jak odpowietrzyć dobrze?

robiąc trasę 150km zawsze jest tak samo, w trasie temp. rośnie pod 88 stopni a w mieście spada do 70- 75 stopni bez żadnych wyjątków

pozdrawiam drogich clubowiczów i czekam na waszą pomoc :)

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 20:28 ----------

i co umie ktoś tą zagadkę rozwiązać? :)

---------- Post dopisany 23-12-2013 at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 22:01 ----------

nikt nie pomoże?:think2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki objaw po wymianie czujnika temp. cieczy auto osiąga temp. 80-88 na trasie jak jadę z prędkością szybszą np. 120 to dochodzi do 88 prawie 90 a jak jadę z 100 to waha się około 85 natomiast w mieście spada do 70 jak i w trakcie jazdy jak i w czasie postoju. co to może być ze na trasie przy temp na dworzu około 0 stopni idzie do góry a w mieście spada ? układ zapowietrzony? jak odpowietrzyć dobrze?

robiąc trasę 150km zawsze jest tak samo, w trasie temp. rośnie pod 88 stopni a w mieście spada do 70- 75 stopni bez żadnych wyjątków

pozdrawiam drogich clubowiczów i czekam na waszą pomoc :)

---------- Post dopisany at 22:01 ---------- Poprzedni post napisany at 20:28 ----------

i co umie ktoś tą zagadkę rozwiązać? :)

---------- Post dopisany 23-12-2013 at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany 17-12-2013 at 22:01 ----------

nikt nie pomoże?:think2:

Ja miałem tak samo, wymiana termostatu pomogła, teraz trzyma 90st.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie było mi dziwnie że termostat bo temp by spadała na trasie a w mieście rosła ale skoro kolega fireman82 miał tak samo to zabieram się do rezania :decayed:

---------- Post dopisany at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:30 ----------

aha bym zapomniał zapytać po wymianie czujnika temp w bloku silnika zapowietrzony układ to nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie było mi dziwnie że termostat bo temp by spadała na trasie a w mieście rosła ale skoro kolega fireman82 miał tak samo to zabieram się do rezania :decayed:

---------- Post dopisany at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:30 ----------

aha bym zapomniał zapytać po wymianie czujnika temp w bloku silnika zapowietrzony układ to nie jest?

Sprawdź najpierw czy nie jest zapowietrzony układ, to nie kosztuje. Jak zapowietrzony, odpowietrz przy nagrzanym silniku do 90st. i włączonym na full ogrzewaniu. Jeśli to nie pomoże, zostaje ci termostat do wymiany. U mnie autko nagrzewało się do 83-85st. podczas jazdy, ale jak zatrzymałem samochód temperatura spadała, aż do 70st., tak samo jak jechałem w mieście i w korkach. Wymieniłem termostat (był jeszcze oryginał) i problem znikł. Nagrzewa się do 86-90st. i trzyma tak niezależnie od tego czy trasa czy miasto czy postój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj termostat, to klasyczny objaw, wstaw Wahlera lub oryginał z ASO i po problemie- miałem to samo, najpierw temp skakałą od 0 do 90 i tak w kółko- winny był czujnik temp cieczy, a potem tak jak tobie temp dochodziła do 90 a potem spadała.

Nie baw się w odpowietrzanie bo to nic nie da, a dodatkowo po wymianie termostatu i tak będziesz musiał odpowietrzyć jeszcze raz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś kupiłem wahlera :wink: miałem do wyboru ten albo oryginalny za 120 :facepalm: wiec kupiłem wahlera za 32 :wink:

w świętach będę walczył :naughty:

---------- Post dopisany at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:39 ----------

mam nadzieję że zabawy z temp. się już zakończą po wymianie termo :wink:

---------- Post dopisany 25-12-2013 at 14:07 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2013 at 16:42 ----------

dziwne zmieniłem termostat okazało że stary też był wahlera (sprawny jak się okazało)

odpowietrzyłem na nagrzewnicy tym otworkiem na tej gumie wyleciało trochę powietrza ale jak się przejechałem to wskoczyło -88-90 ale jak na postoju pokazywało 75 tak pokazuje i teraz WTF? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź czujnik temp G62 bo to są dwie rzeczy które w 80 % odpowiedzialne są za problemy z temp silnika, ja wymieniłem obydwa i jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem termostat wahlera i czujnik wczesniej wymieniałem przed termostatem bo wgl mi temperatury nie pokazywał

i nadal ten sam objawy co pisałem wcześniej z tym ze juz osiaga temperature 90 waha się na strasie 85-91 a w mieście spada chodz nie zawsze do 78-82 więc jest juz lepiej ale to nie jest jeszcze to

aha i temperature 90 osiagnie po przejechaniu 20km ale jak mu pocisne to szybciej wskoczy 90 stopni

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 17:52 ----------

jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...