Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka pytań do tunerów


xavier

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak:

1) czy przepływka zapobiega tylko dymieniu czy pełni jeszcze jakąś inną funkcję

2) czy obejście przepływki( pokazanie ECU, że jest cały czas max airflow) ma jakiś negatywny wpływ na silnik ?

(poza chmura czarnego dymu)

3) czy stosuję się wtrysk wody/alkoholu do cylindrów w celu zwiększenia objętości gazów wylotowych ?

bawiąc się turbo-jet'em zauważyłem, że zwiększa to bardzo znacznie prędkość obrotową turbiny... może warto ?

to chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

1. Przepływomierz nie zapobiega dymieniu tylko przekazaniu ECU informacji o masie zassanego powietrza. ECU potrzebuje tej informacji do wyznaczenia dawki paliwa. Bez dawki paliwa potrzebnej do zbudowania mieszanki silnik będzie słaby. Natomiast w sytuacji w której mieszanka będzie za bogata silnik będzie nadmiernie dymił i miał tendencje do niszczenia.

2. tak, o tym pisałem wyżej. Zresztą to jaką po takim zabiegu ECU wygeneruje dawkę paliwa i tak uzależnione jest od ustawień w sofcie.

3. W silnikach Diesla nie generujesz mocy z nadmiernie podniesionego doładowania. Podnoszenie doładowania ma sens do momentu uzyskania krótko mówiąc bezdymnej modyfikacji. Na własnym samochodzie możesz testować co zechcesz :-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedzi :)

a teraz dalej :) co do pkt 3 nie chodziło mi o podniesienie doładowania tylko niejako o podniesienie ciśnienia

"pracy" w cylindrze. Gdy zaraz po zapłonie mieszanki w cylindrze wtryśniemy wodę to momentalnie

odparuje ona tworząc parę wodną. Spowoduje to na pewno częściowe wychłodzenie cylindra,

powinna też spaść temperatura spalin oraz powstanie w cylindrze większej ilości gazów (produkty spalania + para wodna).

Można by pójść dalej i pokombinować z wtryskiem mieszanki woda/alkohol w celu pełniejszego spalenia paliwka... ale to później :gwizdanie:

powiem szczerze, że chętnie bym to przetestował na swoim samochodzie, ale po ostatnim remoncie

(czyt. naprawianiu druciarstwa poleconego mi mechanika) nie mam za bardzo kaski na takie zabawy :wallbash:

no i jeszcze muszę przepływkę kupić ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie passata jeden z użytkowników zastosował wtrysk wody\metanolu do TDI podobno dało to przyrost 20km i 33nm i w dodatku obniżyło temp spalin o 150 st. Wygląda na fajne rozwiązanie :naughty:

to ten temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28720

a tu firma która to sprzedaje i ceny:

http://www.turbotuning.net/Produkte_TD.html

No i troche opisu i teorii:

http://www.elans.pl/article/read/systemy-wtrysku-wody-w-silnikach-tlokowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktoś mi pomysł podpierniczył:P

Kupuje na alledrogo wtryski benzynowe od jakiejś mazdy i pompkę, a potem zaczynam rezanko :D

wie ktoś gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania w AFN ? i jaka ma charakterystykę volt/bar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje na alledrogo wtryski benzynowe od jakiejś mazdy i pompkę, a potem zaczynam rezanko :D

nie wiem czy doczytałeś ale te lepsze stage od II wzwyż sterują ilością wtryskiwanejwody/metanolu na podstawie właśnie przepływomierza....tak jest najbezpieczniej dla silnika...nie na podstawie boostu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ktoś mi pomysł podpierniczył:P

Kupuje na alledrogo wtryski benzynowe od jakiejś mazdy i pompkę, a potem zaczynam rezanko :D

wie ktoś gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania w AFN ? i jaka ma charakterystykę volt/bar ?

jak do ECU idzie wezyk cisnieniowy to czujnik jest w ECU ,jak nie to czujnik jest elektroniczny w plastikowej rurze dolotowej przed kolektorem ...

2,5 bar ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...