Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem B6 AWX 1.9 131 KM


dykan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem polega na sporadycznych problemach z odpaleniem auta a mianowicie : niezależnie od pogody czy zimno czy mokro, czy ciepło spotykam się z sytuacja w momencie przekręcenia kluczyka pojawia sie hehłanie wchodzi silnik na wolne obroty i dalej już kaplica nie rozkręca się. Wyłączam stacyjkę odczekam z 3-5 minut i znowu mi odpala. Ostatnio wymieniałem akumulator i sprawdziłem czy po włączeniu silnika alternator ładuje no i jest okey. Upatruje zużytych szczotek w rozruszniku ale może to być coś innego.

Czy możecie mi coś zasugerować , pomóc w czym upatrywać problemu?

dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij plastikową pokrywę silnika i dokładnie obejrzyj pompę vacum czy nie ma z niej wycieków.

Problemy związane odpaleniem auta mogą być związane z nieszczelną pompą:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną miałem sytuację, u mnie winny był włącznik świateł - sprawdź czy na postojówkach odpali od razu. Bo u mnie tak było że na postojowych palił od razu, a bez nawet jak było +35 st. nie chciał palić - wymieniłem włącznik i problemu nie mam (choć słyszałem że u kogoś na postojówkach nie dało efektu -dopiero wymiana). Jak masz od kogo to pożycz włącznik świateł i sprawdź (lub próbuj na postojowkach). Oczywiście moze u Ciebie to nie to, ale to jest taka dziwna rzecz że nikt o tym by nie pomyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ma rację. Możesz też spróbować odpalić bez przełącznika świateł.

Sony Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

próbowałem z wyłącznikiem i nic się nie zmieniło. Mam wrażenie ze to zależy od jakiegoś elementu w rozruszniku ( szczotki itp) ponieważ czasami odpala dobrze i śmiga cały dzień bez problemów a innym razem nagle nie mogę odpalić i jak odczekam kilka minut pali jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...