Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakupiłem zestaw el-comp 6 i pytanie czy instalować zwrotnicę skoro oryginalnie tweet


Rekomendowane odpowiedzi

ery i woofery mają osobno kable. Jeśli instalować to co daje jej zainstalowanie? acha i które kable do zwrotnicy podłączyć od wooferów i później ze zwrotnicy do wooferów i tweeterów? dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wofery i tweetery podłącza się do zwrotnicy, tak samo jak sygnal z radia. Również na dniach ma do mnie wpaść ten sam zestaw :decayed:

---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

Zaraz napiszę ci jak ma być.

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:31 ----------

in+

in- do tych podłączas sygnał głośnikowy radia (+ do +, - do -)

wf+

wf- do tych podłączasz przewody od wofera

tw+

tw- do tych przewody z tweeterów

Wszędzie muszą być + do + a - do -.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale to mam nowe kable do zarotnicy z radia ciagnac czy do in+ i in- te co byly otyginalnie do wooferow podpiete moge podlaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne co ida do woferka są dosyć cienkie, raczej wypadałoby wymienić na grubsze. Próbowałeś już montować nowe głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fotkę zwrotnicy takiej jak kolega ma i na tej podstawie rozpisałem mu jak ma podłączyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podlaczylem glosniki metoda bardzo amatorska na wiosne wyglusze drzwi i postaram sie to zrobic zgodnie ze sztuka. To juz wiem jak podlaczyc, wezme do zwrotnicy poki co kabelek ori co idzie do woofera i pozniej z niej do woofera i do tweeterow ale caly czas nie wiem po co ta zwrotnica skoro teraz mam ori kable do tweeterow i ori do wooferow, cos czytalem ze ta

Zwrotnica powoduje ze glosniki sie nie przemecza :) czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdziela pasmo częstotliwości, żeby do tweeterów leciały dźwięki o wysokiej częstotliwości, a do woferów te o średnich i niskich częstotliwościach. Tak napisałem to swoimi słowami. Napisz mi czy bezproblemowo było je zamontować? Wiem że trzeba rzeźbić, tylko te głośniki mają dużą głębokość montażową, ściągałeś z magnesu gumę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co narazie prowizorycznie zamontowalem je do boczkow, do drzwi zamontuje na wiosne, gume zdjalem, z tego co wiem to sa one raczej z tych plytkich, dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...