Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ARG] Nieprawidłowa wartość temperatury na zegarach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym opisać mój problem z którym nie bardzo wiem jak sobie poradzić

przeszukiwałem forum w tym temacie jednak odnoszę wrażenie że każdy temat różni się jakimś szczegółem, bądź zaobserwowaną zmienną, dlatego

postanowiłem założyć nowy temat:

Od pewnego czasu (zauważyłem to gdy temperatury spadły poniżej 10 stopni ale być może to wina bardziej wilgotnego powierza?)

wskaźnik temperatury pokazuje wartość między 80-87stopni oraz bardzo wolno do tej temperatury dochodzi, po jakiś 5km w ruchu miejskim. Jest praktycznie niemożliwym by temperatura ustabilizowała się na poziomie 90 stopni, a nawet jeśli to podczas jazdy spadnie do około 86.

Obserwacja 1:

Gdy zgaszę nagrzany silnik (wskazówka pokazuje ok. 85stopni) odpalę go po powiedzmy 5minutach wówczas wskazówka stoi sztywno na 90*, ale po szybszej jeździe spadnie znów do owych 85.

Obserwacja 2:

Na kodach w klimatroniku KOD 51 - pokazuje pięknie idealnie 90 stopni bez najmniejszego zawahania- obserwowałem podczas jazdy po mieście.

Kilka istotnych informacji (z mojego punktu widzenia):

-Klimatronik działa sprawnie i po paru minutach od startu na zimnym zaczyna coraz mocniej pracować by osiągnąć ustawioną temperaturę.

-Auto mam zagazowane i czujnik temperatury w parowniku też wskazuje odpowiednią temperaturę 89-90*.

-Płyn chłodniczy wymieniałem w tamtym roku.

-Termostat wymieniałem w tamtym roku na Wahlera.

-Czujnik temperatury wymieniał mi mechanik w marcu br. - tutaj pojawia się pytanie- który czujnik wymienił, bo słyszałem że są 2,

ten co "idzie" na zegary i ten co na komputer.

-Latem nie było problemu z utrzymaniem temperatury na wskaźniku choć nie ukrywam że dość wolno rósł ale to może być subiektywne odczucie.

Obserwowałem też Kanał 49 na klimatroniku i oto wyniki:

1. Czasami na zimnym silniku (około 3h stania w temp 9*) startuje od wartości 30, tego samego dnia 2 razy to zaobserwowałem,

ale również zdarzyło się tuż po odpaleniu (na ciepłym silniku) naliczać stopnie od zera bądź coś poniżej 10- nie pamiętam dokładnie.

2. Wskazówka na zegarach w stosunku do wyświetlacza klimatronika rusza się przy 64* na wyświetlaczu.

3. Wartość na kanale 49 zatrzymuje się/waha się na temperaturze 71-75 stopni bez względu czy auto jest piłowane na drodze czy jadę nim wolno osiedlową uliczką.

4. Podczas postoju ok.5min temperatura raczej stała 74*

5. Włączenie nawiewu na HI nie zmienia nic.

6. Podczas gdy na klimatroniku temperatura waha się między 71 a 75 stopni, wskazówka przy zegarach informuje o temp. 80-82.

7. Po zgaszeniu nagrzanego samochodu do 75* klimatronik, 80* licznik, i odczekaniu około 2,3,4 minut a następnie

włączeniu zapłonu wskazówka na liczniku trzyma sztywno 90 a klimatronik wyświetla 81* rosnąc od zera.

Po odpaleniu auta niemal natychmiast wskazówka opada do ok. 85* a klimatronik wskazuje uparcie 75*.

8. Ostatnia informacja być może istotna- GAZ LPG ustawiony jest na 45* a przełącza się przy 40* patrząc na wyświetlacz klimy.

Moje pytania:

- czy to może być czujnik temperatury cieczy chłodzącej czy zegary?

- czy układ chłodzenia sam się odpowietrza w Audi czy źle przeczytałem?

---------- Post dopisany at 22:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:15 ----------

Dziś pomierzyłem oporność czujnika i wygląda ona tak:

Zmierzyłem oporność między wszystkimi pinami bo nie wiedziałem między którymi należy:

Temperatura: 64* Styk 1;3 2,84MΩ

Temperatura: 60* Styk 4;3 1,15kΩ

Temperatura: 59* Styk 2;4 2,5MΩ

Temperatura: 59* Styk 2;1 0,406kΩ/406Ω

Temperatura mierzona na bloku silnika przy króćcu czujnika temperatury cieczy chłodzącej.

Numery styków względem wtyczki.

Witam, chciałbym opisać mój problem z którym nie bardzo wiem jak sobie poradzić

przeszukiwałem forum w tym temacie jednak odnoszę wrażenie że każdy temat różni się jakimś szczegółem, bądź zaobserwowaną zmienną, dlatego

postanowiłem założyć nowy temat:

Od pewnego czasu (zauważyłem to gdy temperatury spadły poniżej 10 stopni ale być może to wina bardziej wilgotnego powierza?)

wskaźnik temperatury pokazuje wartość między 80-87stopni oraz bardzo wolno do tej temperatury dochodzi, po jakiś 5km w ruchu miejskim. Jest praktycznie niemożliwym by temperatura ustabilizowała się na poziomie 90 stopni, a nawet jeśli to podczas jazdy spadnie do około 86.

Obserwacja 1:

Gdy zgaszę nagrzany silnik (wskazówka pokazuje ok. 85stopni) odpalę go po powiedzmy 5minutach wówczas wskazówka stoi sztywno na 90*, ale po szybszej jeździe spadnie znów do owych 85.

Obserwacja 2:

Na kodach w klimatroniku KOD 51 - pokazuje pięknie idealnie 90 stopni bez najmniejszego zawahania- obserwowałem podczas jazdy po mieście.

Kilka istotnych informacji (z mojego punktu widzenia):

-Klimatronik działa sprawnie i po paru minutach od startu na zimnym zaczyna coraz mocniej pracować by osiągnąć ustawioną temperaturę.

-Auto mam zagazowane i czujnik temperatury w parowniku też wskazuje odpowiednią temperaturę 89-90*.

-Płyn chłodniczy wymieniałem w tamtym roku.

-Termostat wymieniałem w tamtym roku na Wahlera.

-Czujnik temperatury wymieniał mi mechanik w marcu br. - tutaj pojawia się pytanie- który czujnik wymienił, bo słyszałem że są 2,

ten co "idzie" na zegary i ten co na komputer.

-Latem nie było problemu z utrzymaniem temperatury na wskaźniku choć nie ukrywam że dość wolno rósł ale to może być subiektywne odczucie.

Obserwowałem też Kanał 49 na klimatroniku i oto wyniki:

1. Czasami na zimnym silniku (około 3h stania w temp 9*) startuje od wartości 30, tego samego dnia 2 razy to zaobserwowałem,

ale również zdarzyło się tuż po odpaleniu (na ciepłym silniku) naliczać stopnie od zera bądź coś poniżej 10- nie pamiętam dokładnie.

2. Wskazówka na zegarach w stosunku do wyświetlacza klimatronika rusza się przy 64* na wyświetlaczu.

3. Wartość na kanale 49 zatrzymuje się/waha się na temperaturze 71-75 stopni bez względu czy auto jest piłowane na drodze czy jadę nim wolno osiedlową uliczką.

4. Podczas postoju ok.5min temperatura raczej stała 74*

5. Włączenie nawiewu na HI nie zmienia nic.

6. Podczas gdy na klimatroniku temperatura waha się między 71 a 75 stopni, wskazówka przy zegarach informuje o temp. 80-82.

7. Po zgaszeniu nagrzanego samochodu do 75* klimatronik, 80* licznik, i odczekaniu około 2,3,4 minut a następnie

włączeniu zapłonu wskazówka na liczniku trzyma sztywno 90 a klimatronik wyświetla 81* rosnąc od zera.

Po odpaleniu auta niemal natychmiast wskazówka opada do ok. 85* a klimatronik wskazuje uparcie 75*.

8. Ostatnia informacja być może istotna- GAZ LPG ustawiony jest na 45* a przełącza się przy 40* patrząc na wyświetlacz klimy.

Moje pytania:

- czy to może być czujnik temperatury cieczy chłodzącej czy zegary?

- czy układ chłodzenia sam się odpowietrza w Audi czy źle przeczytałem?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

u mnie jak temperaturę na klimatroniku pokazywało na kanale 49 poniżej 30 winowajcą okazał się czujnik, po wymianie wróciło do normy. Na marginesie zegary nie pokazują dokładnej temperatury. Tak w audi układ chłodzenia sam się odpowietrza, tylko czasem to trochę dłużej trwa

Opublikowano

to w kacu na klimatroniku od ilu ma temperatura startowac? od zera ?

Opublikowano

czujnik pokazuje od 30, jak jest mniej to cały czas wyświetla 30

Opublikowano

a u mnie startuje od takiej temperatury jaka jest na dworze

Opublikowano
  • Autor

Problem rozwiązany, wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodniczego.

Dla potomnych:

UWAGA!

Trochę poczytałem na temat czujników za sprawą mojego problemu i szczerze doradzam wszystkim zakup oryginalnego

czujnika (najlepiej w ASO- pewność źródła) ja kupiłem w salonie VW za 99zł (czujnik: ELTH 059 919 501 A - Zielony) + oring 3zł, popieram to też własnym doświadczeniem, otóż

szanowny "mECHANIK" wymienił mi owy czujnik w marcu tego roku, po demontażu okazało się że to prawdopodobnie jakieś chińskie badziewie- nawet najmniejszego napisu/oznaczenia/numeru na nim nie ma, pochodził pół roku...sami oceńcie.

Porada odnośnie wymiany- nie trzeba spuszczać płynu chłodniczego (wspominam o tym bo w wielu postach czytałem że trzeba, pewnie to też zależy od silnika- u mnie ARG 1.8, czujnik z tyłu silnika miedzy ścianą grodziową a silnikiem pod rurą powietrza, zamontowany w plastikowym krućcu)

Wystarczy odkręcić korek zbiornika wyrównawczego do końca i ponownie dokręcić, ja jeszcze odkręciłem zbiorniczek i opuściłem go jak najniżej się dało a przy wymianie czujnika nie uroniłem ani kropli płynu- szybko, czysto, i wygodnie :)

Opublikowano

no nie wiem jak jest w benzynach u mnie kanal 49 startuje od temp49C a kanal51 od temperatury mniej wiecej otoczenia,ale diagnostyka climatronikiem nie jest miarodajna vag pokazuje inne temp.przynajmniej w moim przypadku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.