Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Którędy puścić kabel zasilający do wzmacniacza


pijey88

Rekomendowane odpowiedzi

Po szybkich oględzinach ściany grodziowej jestem trochę zaniepokojony, posiadam kabel grubości 35 mm2 w grubym oplocie + założony peszel ochronny, więc całość jest grubości sporego kciuka. Którędy najsensowniej puścić zasilanie do wnętrza kabiny, aby dostać się pod próg? Liczę na jakieś podpowiedzi zanim rozbiorę połowę auta, może jest jakieś sprawdzone miejsce? Szukałem na forum ale nic nie znalazłem, jeśli jest to sory, podeślijcie link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aku do kabiny? najlepiej pod kierownica tam gdzie idzie cala wiazka.... swoja droga po co wam tak gruby kabel? wiesz ile amperow mozna takim kablem puscic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 8A na mm2 to już super i więcej nie trzeba. Wiec niech te poradniki w tylek wsadza. 10mm2 to spoko dla 60 do 80A.

Dla przykładu czajnik 2200W przy 230V to średnio 9A 1mm2 leci i jakoś nic nie fajczy. ;-)

Znajdź bezpiecznik w aucie 30A 40A i gdzie tam takie grube kable? Max 4mm2 i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze tak

Płaskim przewodem można więcej niż okrągłym bo żyły dalej od siebie i się wzajemnie nie grzeją.

Puszczając ten sam przewód przez zimne pomieszczenie wytrzyma dwa razy tyle co ten w ciepłym +60°C

Itp.itd.

Ale co ja mogę wiedzieć dopiero 15 lat w elektryce siedzę. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę jeszcze czy robi jakąś różnice długość odcinka kabla głośnikowego między zwrotnicą a głośnikami?

jakbym zwrotnice włożył w bagażniku albo pod siedzeniami zamiast w drzwiach przy głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi ale możesz to olać bo na 2 metrach przewodu to nie zauważysz różnicy.

Jednak dodatkowe kable do łamania na otwieraniu drzwi to już kicha. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam angika i rowniez problem z poprowadzeniem kabla od aku do kabiny...;/ktos ma jakis pomysl ktoredy go przecisnac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...