Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadanie zapłonu potrzebna pomoc


xXPiotrekXx19

Rekomendowane odpowiedzi

witam z pół roku temu miałem problem z wypadaniem zapłonu na cylindrze nr 4 wymieniłem wtedy świece, kable WN, i później trafiła się używana cewka 5-cio letnia po przebiegu 80 tyś i po zmienieniu problemu nie było przez 2 miesiące i teraz znowu pojawia się. w okresie tygodnia były zmieniane wtryski od gazu u gazownika z powodu spadania obrotów po wymianie na większe po wymianie spadanie nie występowało ale od tego czasu na gazie mam błąd 16804 , 16688,16685,16684 na gazie wypadają aż 2 cylindry i auto chodzi nie równo. dla sprawdzenia czy to wina tylko gazu zakręciłem butle od gazu i zrobiłem kasowanie adaptacji po czym zrobiłem adaptację przepustnicy, jeżdżę teraz już 4 dni na benzynie i błąd 16804 wyskakuje ale rzadko a wypadanie występuje ale tylko na jednym cylindrze nr 4 ale nie czuć tego bo musi zanikać na chwilkę zapłon ponieważ auto cały czas chodzi tak samo. jedynie na postoju czy na benzynie czy na gazie czuć takie małe szarpnięcia silnikiem. w ostatnim czasie sprawdzałem odmę, dolot powietrza, czyszczona była przepustnica i adaptowana oraz przepływomierz , filtry, czujnik temp płynu chłodniczego , były robione nawet robione analizy spalin i wszystko jest w jak najlepszym porządku . dzisiaj wymieniane były popychacze hydrauliczne na INA. jutro jadę na pomiar ciśnienia na cylindrach. jak możecie to pomóżcie mi rozwiązać mój problem.

---------- Post dopisany at 22:49 ---------- Poprzedni post napisany at 22:46 ----------

takie błędy były podczas jeżdżenia na gazie a na benzynie wypada tylko jeden cylinder ( przynajmniej na razie )

DSC_0222.jpg

---------- Post dopisany 31-12-2013 at 14:02 ---------- Poprzedni post napisany 30-12-2013 at 22:49 ----------

dzisiaj był robiony pomiar ciśnienia i ciśnienie jest ok między 12,5 - 13 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakoś inaczej fotę z błędami bo nie można powiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...