Treść opublikowana przez xXPiotrekXx19
-
Q7 4m problem z lampami tył
Co to jest za moduł sterowania klapa gestem ? Bo klapę zawsze otwieram albo poprzez przełącznik w drzwiach kierowcy i na klapie lub ewentualnie zdalnie z pilota i przy kupnie nie miałem przekazane że ma może jeszcze otwieranie jakimś gestem . Czyli to jest gdzieś pod zderzakiem w takim razie upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu ponieważ teraz będę na dniach montował hak do auta to też muszę do tego zdjąć zderzak więc ogarnę i to . A czy dał byś radę podać jakiś numer oryginału tego modułu który muszę w takim wypadku zakupić ?
-
Q7 4m problem z lampami tył
Znalazłem taki auto scan lecz ja nie zawiele rozumiem z tego tematu ponieważ w chwili kiedy auto jest na chodzie i wtedy otwieram klapę to pojawia się błąd na zegarach o oświetleniu ale gdy zgasze auto i ponownie odpalę błąd znika i lampy w klapie świeca ale gdy tylko otworze to już nie ale też nie zawsze . Przed chwilą pojawił się problem ale byłem opłukać pod ciśnieniem auto i teraz nie wiem czy może to jest coś spowodowane ta uszkodzona lampa na dole w zderzaku bo jest klosz uszkodzony ale to znowu raczej powinno być odwrotnie że te Nadole by nie chciały zadziałać i też błąd o braku komunikacji z modułem klapy bo chyba jakiś zapewne jest bo teraz te auta są naszpikowane modułami jak nie wiem . Log-EL3HV99-WAUZZZ4MXHD047584-255958km.txt
-
Q7 4m problem z lampami tył
Klapy sterowanej gestem nie mam . Jeżeli chodzi o jakiś stary pełny skan to na chwilę obecną nie mam ale sprawdzę jeszcze komputer z którego się podłączam vcds . Ostatnio od 4 dni nie ma problemu ze światłami a co za tym idzie nie ma błędu ale już obserwowałem że nawet z deszczowy dzień również nie występuje problem więc to są losowe chwile
-
Q7 4m problem z lampami tył
Gdzie w Q7 znajdę moduł klapy oraz czujnik zamknięcia klapy ?
-
Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Ok a w przypadku prania DPF to po ponownym montażu już wypranego sterownik sam to ogarnie i zobaczy że jest dobry czy trzeba w vcds zaznaczyć że wymiana na nowy ?
-
Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
- Q7 4m problem z lampami tył
Skan po skasowaniu błędów Log-EL 3HV99-WAUZZZ4MXHD047584-259516km po skasowaniu.txt- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Poniżej skan po skasowaniu błędów Log-EL 3HV99-WAUZZZ4MXHD047584-259516km po skasowaniu.txt- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Witam , jakoś czas temu pisałem odnośnie DPF . Poniżej wklejam pełen skan vcds Log-EL 3HV99-WAUZZZ4MXHD047584-259516km.txt- Q7 4m problem z lampami tył
Witam przepraszam że tyle się zeszło ale brak czasu. Poniżej wrzucam pełny skan Log-EL 3HV99-WAUZZZ4MXHD047584-259516km.txt- Q7 4m problem z lampami tył
Auto Polski salon , lampy siedzą cały czas fabryczne i nie było z nimi żadnego problemu i wszystko świeciło prawidłowo jedynie przednie lampy wymagały w tamtym roku regeneracji z uwagi na wypalone płytki dziennych i światłowody ale zostało to ogarnięte i działa- Q7 4m problem z lampami tył
Witam wszystkich forumowiczów , w moim Q7 4m z 2017 roku pojawił się od wczoraj problem z tylnymi światłami to znaczy zawsze gdy była klapa zamknięta to wtedy światła w klapie czyniły swoją pracę lecz dopiero w chwili kiedy otworzyłem klapę i była otwarta światła w klapie się wyłączały a zaś zakres pracy lamp pełniły lampy w zderzaku a teraz gdy idę do auta i otwieram czy zamykam to kierunki dają znać w zderzaku ale zaś jak odpalę auto uruchamiają się lampy w klapie lecz do momentu kiedy otworze klapę i wtedy przełączy się na zderzak ale zaś po zamknięciu już nie wracają na klapę i wtedy pojawia się błąd na desce awaria oświetlenia udaj się do serwisu . Czy mogę liczyć na waszą pomoc co mogę sprawdzić aby jakoś dać sobie z tym radę ?- Szkoda z OC sprawcy czy będzie wymiana zderzaka ?
Na chwilę obecną pojazd nie był jeszcze oglądany przez rzeczoznawcę z polisy sprawcy ale we wtorek jadę na oględziny pojazdu do ASO więc zobaczę co też mi tam powiedzą odnośnie zakresu prac naprawy pojazdu do stanu jaki był przed szkoda oraz jak to się ma w przypadku foli na lampach która jest również lekko przyciemniające oraz tej powłoki na aucie.- Szkoda z OC sprawcy czy będzie wymiana zderzaka ?
Pierwszy raz miałem taką sytuację w ogóle aby ktoś mi uszkodził auto . Proszę jeszcze o informację bo z tego co wynika uszkodzony jest zderzak i delikatnie przetarta końcówka wydechu lecz teraz pytanie ponieważ jeżeli będzie być może nowy lub obecny zderzak lakierowany bo będzie musiał to czy w takim przypadku również musi wchodzić w grę jakieś cieniowanie elementów pobliskich ? Pytam ponieważ lakier jest fabryczny może nie w najlepszym stanie gdyż przez swoje lata użytku posiada jakieś ryski i odpryski wynikające z użytkowania ale jest Ori to czy w przypadku kiedy miało by dość do tak zwanego cieniowania to czy mam prawo żądać od ubezpieczalni sprawcy rekompensaty za utratę wartości pojazdu ponieważ jak wiadomo pojazdy bezkolizyjne posiadają większą wartość na rynku wtórnym niż po kolizyjne ? Kolejne pytanie jest takie ponieważ w chwili kiedy wybierałem naprawę ASO nie zapytałem jak to będzie z faktem gdyż auto ma oklejone lampy wszystkie folia oraz na lakierze w październiku 2025 roku została położona 5 letnia powłoka elastromowa która ma za zadanie również troszkę przyciemnić lakier i teraz gdy został by założony zderzak z nowym lakierem to będzie różnica w kolorze . Oczywiście zgłaszając szkodę do ubezpieczalni sprawcy powiadomiłem o tym fakcie że pojazd posiada folie na lampach jak i również o powłoce na lakierze .- Szkoda z OC sprawcy czy będzie wymiana zderzaka ?
W tym przypadku ja nie byłem przy miejscu zdarzenia a miałem tylko kartkę gdzie po kontakcie Pani się przyznała i umówiliśmy się na spisanie oświadczenia ponieważ mieszka na tym samym osiedlu co i ja. Zgłosiłem szkodę do ubezpieczalni oraz to ASO gdzie jestem umówiony na oględziny auta na wtorek gdzie Pan z audi powiedział żeby sobie zarezerwować z 60 minut ponieważ będzie musiał być rozebrany zderzak w celu oględzin .- Szkoda z OC sprawcy czy będzie wymiana zderzaka ?
Witam wszystkich , w ostatnich dniach podczas chęci jechania po dziecko do przedszkola zauważyłem za wycieraczka auta karteczkę z informacją że uszkodzono mi pojazd i proszono o kontakt . Pani nie tłumaczyła się ani nic takiego gdyż wiedziała że jej wina ponieważ wymijając się z samochodem z naprzeciw zabardzo zjechała do prawej strony gdzie zahaczyła o mój tylny zderzak gdzie uszkodzenia są jak na foto . Proszę o informację czy zderzak będzie do wymiany czy nie ponieważ ja auto chce robić bezgotówkowo w ASO i nie wiem czy mam się jakoś do tego przygotować czy też nie mam czym się martwić . Z góry dziękuję za informacje .- Jaki kolor felg wybrać do Audi Q7?
Witam , wiem że gust każdy ma swój ale może mógł bym troszkę skorzystać z waszej oceny co do myśli jakie chodzą mi po głowie od chwili zakupu Q7 latałem przez dwa lata na ori kolorze felg w jakich były gdzie załączam foto jak to wyglądało lecz ostatnie półtora roku latałem na tych samych felgach lecz były przemalowane w Black piano co dawało i różne odczucia i wydawało mi się że to koło porostu ginie i go nie widać również dołączam foto na felgach w Black piano . Teraz z uwagi na fakt iż będą zmieniane tarcze i klocki i przy okazji malowane zaciski na czerwono to pomysłem że jest okazja również być może wprowadzić jakąś zmianę w felgach oczywiście felgi mogą pozostać takie jakie są ponieważ wzór mi się podoba rozmiar to 21 cali lecz po głowie chodził mi pomysł na kolor grafit z palety Porsche . Proszę o wypowiedzi jak wy to widzicie a może ktoś ma podobny kolor auta z dodatkami Black piano i podobny kolor felg . U mnie auto kolor ma jak na foto oraz wszystko pozostałe w Black piano . Z góry dziękuję za wypowiedzi .- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Czy w takim wypadku jest jakaś możliwość zdiagnozowania samemu co może być nieszczelne ? Bo dopompowywał się tylko tyl samochodu .- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Mam jeszcze jeden temat który mnie ciekawi lecz nie wiem czy zakładać nowy temat czy może uzyskam tutaj pomoc a mianowicie przez cały okres użytkowania pojazdu parkowałem go w garażu lecz teraz od kilku dni parkuje pod blokiem i z uwagi na pneumatyczne zawieszenie od samego początku zauważałem że po zamknięciu auta opuszczał się delikatnie w zaś gdy otwierałem drzwi kierowcy podnosił się o ta wartość która dzień wcześniej się opuszczał jak go zaparkowałem w garażu . Dziś pod blokiem gdy auto było zaparkowane a ja przechodziłem około niego przypadkiem idąc do sklepu około 5 godzin po tym jak go zaparkowałem to przechadzać obok niego dosłownie na parę centymetrów usłyszałem załączenie się pompki oraz pompowanie powietrza w miechy gdzie miałem kluczyk w kieszeni bo zawsze go noszę lecz nie dotykałem go . Czy to możliwe że auto samo wykrywa kluczyk w powietrzu i może już na takie coś reagować i że tak powiem szykować zawieszenie do jazdy . Z góry dziękuję .- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Ok w najbliższych dniach zrobię pełen skan po czym skasuje błędy ponieważ nie były teraz kasowane a później po może jednym dniu użytkowania ponownie zrobię pełen skan auta .- Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI
Witam ponownie , po upływie czasu od poprzedniego problemu z adblue który miał miejsce jakieś 7 miesięcy temu to tym razem niestety w vcds pojawia się błąd odnośnie zakochaniu, ograniczeniu przepływu DPF gdzie auto ma nalatane już ponad 250 tys km gdzie podejrzewam że nie było nic robione przy tym a zaś w ostatnim czasie niemalże za każdym razem kiedy odbywam jaka kolwiek jazdę po zgaszeniu uruchamiał się wentylator chłodzący przestrzeń silnika gdzie jest to znak że odbywało się wypalanie DPF i zapewne przerwane zostało przez zgaszenie silnika a zaś w tym modelu nie ma żadnej komunikacji na zegarach o tym że zachodzi właśnie proces wypalania DPF . Proszę o informację czy jestem w stanie jakoś sam wydostać tego DPF aby oddać do prania a zaś w czasie tego zabiegu chciał bym również samodzielnie ocenić dolot jak i również wymienić pokrywy zaworów ponieważ podejrzewam że odma może już nie działać jak powinna a druga sprawa jest tego typu że są z nich wycieki oleju a nie ukrywam że silnik jest mocno zalany olejem a jeżeli jest możliwość wyeliminowania jakiś wycieków bez wyjmowania motoru to było by super to ogarnąć ponieważ rozrząd na chwilę obecną jest cichy . Proszę o pomoc jeżeli ktoś dysponuje jakimiś dokumentami jak wyciągnąć takiego DPF w moim silniku 3.0 TDI o kodzie CZZA w Q7 4m z 2017 roku . Z góry dziękuję- Zmiana punktów przełączania biegów w skrzyni 0ck(dl382) w Audi A4 B9
Tak dokładnie. Najlepiej dzwonić i się umawiać niż próbować jechać z marszu .- Zmiana punktów przełączania biegów w skrzyni 0ck(dl382) w Audi A4 B9
Jeśli chodzi o CarSoft to ja zaś w tym miejscu miałem wgrywany nowy soft do navi wraz z najnowszymi mapami jakie były dostępne oraz uruchomiona opcja carplay i wszystko odbyło się bez problemu- Zmiana punktów przełączania biegów w skrzyni 0ck(dl382) w Audi A4 B9
Witam, ja mogę polecić do zrobienia programu do silnika jak i skrzyni Darona tutaj z forum. Również jestem z Łodzi ale wolałem przejechać się i mieć to ogarnięte tak jak trzeba . Mam Q7 z 2017 roku z silnikiem 3.0 TDI o skrzynia 8HP gdzie silnik bardzo ładnie zareagował na przyrost mocy i oczywiście skrzynia również już nie muli na jeździe w trybie D. Za taką kwotę jak wyżej podałeś to ja miałem program silnika z skrzynia oraz jeszcze przy okazji wyłączony system start stop. - Błąd czujnika Nox w Audi Q7 4M 3.0 TDI