Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulce przód dziwne brzęcznie , na 2 razy hamowanie ???


bartosz85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pany mam mały a moze i duży problem. Zauważyłem że od kad zmienilem hamulce tylne na nowe + od abs te listeczki czy jak one sie tak zwią , mam teraz dzwina akcje przy hamowaniu.

A więc.

Jade dojeżdzam do świateł wciskam na hamulec auto hamuje staje i gdy stoi słysze z przednich kół jak by coś tak kręciło się w nich>>?? takie trzeszczenie i nieraz mam jak z górki zjeżdzam i delikatnie hamuje to musze na 2/3 razy przyhamować żeby normalnie auto stneło bo jak bym nieraz czuł pod butem jakieś kamenie i twardo?

Miał ktoś z was jakiś taki przypadek?? Wcześniej zanim zmieniłem to nic mi sie takiego nie dzialo. Nie wiem czy to z ABS cos czy co?

Błędów zadnych nie ma i nic mi zadne kontrolki nie swiecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronki stare czy nowe ?

Masz zle ustawione czujniki ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie korniki?

A te czujniki ABS-u gdzie są ze sie je ustawia?

Chodzi moze o te pierścienie ?? z tyłu żeby je dać w druga storne?

---------- Post dopisany 09-01-2014 at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany 08-01-2014 at 11:18 ----------

Sprawa załatwiona.

Rozebrałem z tyłu jeszcze raz tarcze ABS itd i jak pisał kolega wyżej były źle ustawione czujniki ABS-u , ustawiłem je i teraz jak ręką odjął , wszystko śmiga jak należy .

Coś zabardzo sie pochwaliłem , dalej mam takie uczucie że jak dojeżdzam do Swiateł przychamuje raz stanie auto w miejscu i słysze jak w przednich kołach nie wiem czy ABS czy co to się coś kręci dosłownie 2-3 sek. rusze jest ok i dalej jak dojade do świateł czy gdzie kolwiek dam noge na Hamulec puszcze go i słychać znowu. Wcześniej to wogóle była padaka po ustawieniu tych czujników lepiej ale nie do końca , chyba że zle Je usatwilem , bo dopóki nic nie było robione w tylnych hamulcach było ok . Na kompie mi wywałilo dwa błedy z tylych czyjników ustawilłem je skasowałem błedy i dalej nic jzu nie wywalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej mam się zabrać za tylne czujniki.? bo to w sumie od wymiany tylnych hamulców zaczęło mi się dziać. Czyli dalej trzeba je ustawiać tak aż przestanie się z przodu coś tak kręcić ??

Przód też robiłem ale nic się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złą odległość czujnika od koronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnij czujnik do oporu i delikatnie pokrec tarcza. Jak będzie obcierać to cofasz o 0.7mm i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI :] tak zrobie dzieki z góry za info ! :D jak zdziałam napisze

---------- Post dopisany 13-06-2014 at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany 11-01-2014 at 12:14 ----------

Witam

Panowie problemu dalej nie dało się rozwiązać ustawiane czujników na 100 sposobów i nic..

Ma ktoś moze jakiś pomysł...

dalej przy hamowaniu delikatnym jak nacisne pedał hamulca to jak bym kamienie miał w tarczach i oczywiście obrót ABS gdy są wieksze prędkości jest ok. już mnie poprostu szlak trafia anikt praktycznie nie wie co z tym zrobic,

sciągalem nawet tył tarcze klocki itd jeszcze raz i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI :] tak zrobie dzieki z góry za info ! :D jak zdziałam napisze

---------- Post dopisany 13-06-2014 at 13:40 ---------- Poprzedni post napisany 11-01-2014 at 12:14 ----------

Witam

Panowie problemu dalej nie dało się rozwiązać ustawiane czujników na 100 sposobów i nic..

Ma ktoś moze jakiś pomysł...

dalej przy hamowaniu delikatnym jak nacisne pedał hamulca to jak bym kamienie miał w tarczach i oczywiście obrót ABS gdy są wieksze prędkości jest ok. już mnie poprostu szlak trafia anikt praktycznie nie wie co z tym zrobic,

sciągalem nawet tył tarcze klocki itd jeszcze raz i nic.

A olej jaki zalałeś do silnika? :eusathink:

---------- Post dopisany at 15:00 ---------- Poprzedni post napisany at 14:58 ----------

A tak serio, podepnij VAG-a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...